Víkendové tržby: Zabiják Michael Myers se vrací ve velkém

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Konečně je to tady. Venom nadále nepanuje zbytku celovečeráků. Štafetu přebírá film, o němž si ze začátku pravděpodobně všichni mysleli, že pohoří. Pojďme se podívat na víkendové tržby.

  1. místo – Halloween: 77,5 milionů, novinka
  2. místo – Zrodila se hvězda: 19,3 milionů, 3. týden v žebříčku
  3. místo – Venom: 18,1 milionů, 3. týden v žebříčku
  4. místo – Husí kůže 2: Ukradený Halloween: 9,7 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – První člověk: 8,6 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – The Hate U Give: 7,5 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo – Yeti: Ledové dobrodružství: 6,6 milionů, 4. týden v žebříčku
  8. místo – Night School: 5 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Zlý časy v El Royale: 3,3 miliony, 2. týden v žebříčku
  10. místo – The Old Man & the Gun: 2,1 milionů, 4. týden v žebříčku

Tohle asi nikdo před prvními ohlasy na film nečekal. Vyvražďovačka Halloween, o které lze říci, že je v podstatě již 11. dílem v sérii, je číslem jedna v žebříčku. Dovolím si ho porovnat s Venomem. Svým způsobem se jedná o nesourodé žánrovky, ale v podstatě se dají oba považovat za horor. A je velice překvapivé, že mnohem komornější Halloween vydělal během prvního víkendu v kinech pouze o půl milionu méně než Venom před dvěma týdny (80 milionů). S rozpočtem, který se pohybuje okolo 10 milionů, Halloween utržil více než sedminásobek budgetu. Jedná se tedy o nejúspěšnější díl ze série.

Druhé místo už tři týdny po sobě okupuje romanťárna spjatě spojená s hudbou Zrodila se hvězda. Stále úspěšně 3. místo zaujal již zmíněný Venom.

O Prvním člověku s Goslingem, který se minulý víkend umístil na 4. místě, musím opět zklamaně říci, že jsem čekal o něco víc. Opravdu mi vrtá hlavou, jak je možné že Husí kůže 2: Ukradený Halloween, jehož první díl se dočkal velmi průměrných ohlasů, má tento víkend na kontě dokonce o více než milion dolarů lepší tržby. Celosvětově ale v celkových tržbách naštěstí vede právě První člověk (55,5 milionů oproti 39,9 milionům).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také