Víkendové tržby: Romanťárna Zrodila se hvězda se úctyhodně drží

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Do kin v nedávné době nezavítal žádný nový enormní trhák, a tak není divu, že tyto víkendové tržby s sebou nesou názvy filmů, které již naší tradiční top desítku kdysi obklopily.

  1. místo – Halloween: 32 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Zrodila se hvězda: 14,1 milionů, 4. týden v žebříčku
  3. místo – Venom: 10,8 milionů, 4. týden v žebříčku
  4. místo – Husí kůže 2: Ukradený Halloween: 7,5 milionů, 3. týden v žebříčku
  5. místo – Útok z hlubin: 6,7 milionů, novinka
  6. místo – The Hate U Give: 5,1 milionů, 4. týden v žebříčku
  7. místo – První člověk: 4,9 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Yeti: Ledové dobrodružství: 4,8 milionů, 5. týden v žebříčku
  9. místo – Night School: 3,3 miliony, 5. týden v žebříčku
  10. místo – Mid90s: 3 miliony, 2. týden v žebříčku

Donedávna byl nejvýdělečnějším dílem halloweenské série reboot z roku 2007 od Roba Zombieho, který celosvětově v tržbách přesáhl pěkné číslo 80 milionů. Nicméně každý král musí být jednou nahrazen jiným a v tomto případě ještě lepším. Letošní Halloween má na kontě již 172 milionů. Před pár dny výdělečná částka dokonce převýšila dosavadní nejvýdělečnější slasher všech dob, jímž byl Vřískot (1996) s tržbami 103 milionů. Halloween je tedy aktuálně nejúspěšnějším vyvražďovacím hororem historie a věřím, že se ještě dlouhou dobu na první příčce udrží.

Úsměv na tváři stále kouzlí slaďárna Zrodila se hvězda. Ta se v minulých čtyřech týdnech pokaždé umístila na úctyhodném 2. místě, čímž se stává obrovským konkurentem pro řadu povedených snímků v žebříčku. Na kontě má již 253,3 milionů.

Nejaktuálnější víkendové tržby jsou ve většině velmi podobné těm minulým. První, druhou, třetí, čtvrtou i šestou příčku totiž reprezentují totožné filmy. Dost možná navždy jsme se rozloučili s Prvním člověkem a Zlými časy v El Royale, jenž se v minulé desítce objevily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také