Univerzální voják opět v akci

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Devadesátá léta byla na stříbrných plátnech plná drsňáků a kýčovitých, drsných promluv. Nyní se zdá, že dojde k obnovení značky jednoho z klenotů této dekády. Univerzální voják totiž nejspíše dostane nový kabát.

Den nezávislosti. Film, který byl ve své době hitem a který dostal svého režiséra, Rolanda Emmericha do širšího povědomí. Ještě před Dnem nezávislosti však zmiňovaný režisér na sebe upozornil jinou popcornovkou, která lákala příznivce jednodušších dialogů, ale o to intenzivnější akce, do kina. Natočil totiž Univerzálního vojáka. V této akční podívané si na své přišlo všichni fanoušci akčních scén, peprných hlášek a dvou konkrétních herců. Ústředním duem totiž byli Jean – Claude Van Damme a Dolph Lundgren. Ti zde propůjčili své tváře v roli vojáků, kteří ve vzájemném konfliktu zemřeli během války ve Vietnamu. Nicméně vláda je pomocí tajného experimentu oživila a udělala z nich perfektní vojáky nasazované na ty nejtěžší mise.

První díl měl pozitivní ohlas a tak nedlouho poté vznikla ještě pokračování, která svému předchůdci ostudu neudělala. Nyní, v době popularity remaků a rebootů bylo jen otázkou času, kdy dojde i na jednu z výstavních skříní devadesátých let. O scénář by se měl postarat Richard Wenk, který má na svědomí oba díly povedeného Equalizera. Na další informace si však budeme muset počkat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také