Trailer #1: Zlatý podraz (2018) – Film o lásce, přátelství a naději

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Vypadá to, že filmový průmysl České republiky ještě není úplně ztracený, v poslední době si filmaři oblíbili témata podle skutečné události nebo alespoň jimi inspirované. Nijak tomu není ani u nového snímku Zlatý podraz, který nám přinese spoustu nostalgie a různorodých emocí.

V hlavních rolích se nám představí mladí a začínající herci. Filip Březina, jehož zatím největším úspěchem byla trilogie Zahradnictví, se ukáže v hlavní roli sportovce Franty. Sekundovat mu bude německá herečka Patrycja Volny, které připadla role tanečnice Michelle. Mladé obsazení doplňuje herec Zdeněk Piškula a film nemá nouzi ani o ostřílené herce jako jsou Chantal Poullain, Alena Mihulová nebo Josef Abrhám.

Už jen samotné obsazení je velice působivé, a ani popis filmu nezní vůbec špatně. Celé se to odehrává v dobách, kdy Československo zažívalo nejhorší časy. Začíná druhá světová válka a mladý sportovec a student práv Franta se zamiluje do německé tanečnice Michelle. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Proti jejich lásce se staví mnoho lidí a tak vše zůstává na nich samotných.

Režie snímku se ujal Radim Špaček, známý filmy Místa (2014) a Pouta (2009), pro kterého to může být velká příležitost, jak se dostat do podvědomí diváků. Sportovní filmy, které se věnují ještě naší těžké minulosti, bývají u diváků úspěšné, a tak můžeme doufat, že Zlatý Podraz si 25. října 2018 díky Falconu najde své diváky i u nás v kinech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také