Ukázal nám nejkrásnější kouty Středozemě, kde jsme se smáli i plakali. Díky němu jsme prožívali strasti nadměrně velké gorily. Nyní však Peter Jackson opouští vymyšlené světy a jeho nejnovější počin bude provázaný z reálnými hrůzami války.

They Shall Not Grow Old je dokumentárním snímkem o První světové válce. Jackson společně se svým týmem vzal nyní už více než sto let staré černobílé záběry a znovu jim vdechl život. Dodal barvy a zaměřil se na věci, které předtím patrné nebyly.

Po stovkách hodin strávených v BBC a válečných muzeích dodal do dokumentu rovněž rozsáhlý příběh zaměřující se na osudy a vyprávění vojáků. Scénám dodal zvuky a nemluvným mužům dodal hlasy. Díky tomu vznikl unikátní pohled na hrdiny, kteří prožívali každý den své vrcholy i pády, aby mohli ochránit své milované. Není to ale jen o konfliktu. Uvidíme i jejich obyčejné dny bez násilí a dočkáme si popisu několika silných přátelství.

Trailer ukazuje srovnání starých autentických záběrů s jejich novějšími podobami. Za zvuků líbezné hudby se během krátké upoutávky vrátíme do minulosti a těžce uvěříme, že koukáme na scény, které vznikly před tak dlouhou dobou.

Film bude mít celosvětovou premiéru 16.10.2019.

Loading...
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here