Trailer #1: Holmes & Watson (2018) – Komediální verze slavného dua zachraňuje královnu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Sherlock Holmes je bezesporu nejslavnější literární detektiv všech dob. Není proto divu, že s příchodem filmu došlo i na obrovské množství adaptací jeho příběhů, ať už se jednalo o ty původní z pera Arthura Conana Doylea, nebo jeho následovníků. V poslední době jsme se dočkali i dvou seriálů, které geniálního vyšetřovatele a jeho věrného přítele více či méně povedeně převedly do současnosti (konkrétně Elementary a Sherlock). Holmes & Watson zase slibují tak trochu parodii, ale hlavně říznou komedii ve viktoriánské Anglii, okořeněnou slušně hvězdným hereckým obsazením. O čemž se můžete přesvědčit v traileru níže…

Ačkoli ansábl je pořádně nabitý, může být trochu problematické nesklouznout v případě Holmese za samotnou hranu trapnosti. Přece jen dělat ňoumu z postavy, která má být génius, a z jeho kolegy, který taky není žádný hlupák, nemusí být zrovna šťastná volba. A z upoutávky to trochu vypadá, že tomu tak bude. Nicméně je tu i pár povedených nápadů (z nichž jeden je přímou narážkou na způsob, jakým Sherlock zrychleně uvažuje a plánuje na několik tahů dopředu v moderním seriálu BBC a Ritchieho filmech) a tak nezbývá než doufat, že půjde o povedenou komedii. Režii a scénář zde má na starosti Etan Cohen, který má za sebou z pozice scénáristy podíl na filmech jako jsou Absurdistán, Tropická bouře, či docela povedení Muži v černém 3. Tak se nechme překvapit.

Rolí titulního dua se zhostí Will Ferrell (Sherlock) a John C. Reilly (Watson), jenž na to, jak jsou postavy vyobrazovány docela i pasují. Záporáka, kterým nebude nikdo jiný, než Holmesova osudná nemesis profesor Moriarty, si zase vystřihne Ralph Fiennes, což také nezní jako špatná volba. Zajímavou tvář ale získal i Sherlockův bratr Mycroft, jemuž v tomto filmu poskytne tvář Hugh Laurie. V dalších rolích se představí Kelly Macdonald, Rebecca Hall, Lauren Lapkus, Rob Brydon, Noah Jupe, či Bella Ramsey. Snímek má premiéru už 20. prosince.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také