Kanibalistický horor Pach krve dostane remake

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Zda se v Západní Virginii rozhodnete zkrátit cestu po lesní stezce a ztratíte se, rozhodně nehledejte pomoc v nejbližším domku. Jeho obyvatelé totiž nemusí být milí poustevníci, nýbrž rodinka zmutovaných kanibalů. Známý příběh se znovu objeví v kinech, Pach krve totiž čeká remake po patnácti letech od premiéry.

Od té doby různí tvůrci natočili dalších pět hororů, které nesou název Prach krve. Dva na události prvního dílu navazují, tři jim předcházejí. V plánovém remaku by se měl scénáře ujmout Alan B. McElroy, který se podepsal už pod prvním snímkem celé série. Režisérem pak bude Mike P. Nelson, který v letošním roce natočil apokalyptický snímek The Domestic.

O co v prvním Pachu krve vlastně šlo? Skupina pěti přátel se dostane do potíží, když se jim uprostřed lesů Západní Virginie rozbije auto. Situaci nevylepší ani Chris, který si přes les zkracuje cestu na pracovní pohovor a který do jejich nepojízdného auta nabourá. Když se rozhodnou vyhledat pomoc, zjistí, že je po lesích pronásleduje skupinka podivných individuí. Všechno se zhorší ve chvíli, kdy narazí na osamocený domek, a zjistí, že jde o skupinku zmutovaných kanibalů, kteří je touží zabít. Právě v tu chvíli začíná pro skupinku boj o holý život.

V hlavních rolích se tehdy představili například Eliza Dushku, Jeremy Sisto nebo Emmanuelle Chriqui. Postavou, která všech šest dílů spojuje, je zvrácený kanibal Three Finger.

Tvůrci remake popisují jako přemítání nad současnou společností a jejími problémy. Děj by se měl točit kolem skupinky turistů, kteří se během své cesty dostanou na území zvláštní společnosti, kde, jak brzy zjišťují, platí zcela odlišný právní řád. Nemusí tak vlastně vůbec být obětmi, jak si zpočátku mysleli.

„Alanova reinterpretace vlastní práce a Mikeova vize jsou děsivým odrazem našeho dnešního světa. Co je pro jednoho americkým snem, může být pro druhého noční můrou,“ uvedl producent filmu Robert Kulzer.

Na to, jak remake hororu nakonec dopadne, si zatím budeme muset počkat.

1 komentář

  1. Na Wrong Turn byla jediná dobrá věc – Emmanuelle Chriqui. Na všech dalších pokračováních už nebylo dobrý vůbec nic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také