Festival bollywoodského filmu už po šestnácté v Praze

Přečtěte si

Recenze: Ad Astra – Pomalé psychologické drama na pozadí velkolepé vesmírné mise

James Gray to opět dokázal! Newyorský režisér z rodiny přistěhovalců z východní Evropy se po Ztraceném městu Z vydal na další pohlcující...

Olga Sommerová a lidé morální integrity. Jaká jsou stěžejní díla zkušené dokumentaristky?

Držitelka Českého lva za dokumentární snímek Červená, Olga Sommerová, přijala výzvu a rozhodla se natočit film o básníkovi a...

TOP 15: Nejlepší filmy odehrávající se ve vesmíru

Tento týden nás čeká premiéra netrpělivě očekávaného sci-fi filmu Ad Astra, kde si hlavní roli zahrál Brad Pitt. Pojďme...

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Už po šestnácté ožije pražské kino Světozor bollywoodskými filmy. Diváci se mohou těšit nejen na úspěšné blockbustery, ale i regionální snímky nebo dokumenty. A nebude samozřejmě chybět ani oblíbená párty plná indických rytmů.

Festival bollywoodského filmu ve středu 10. října slavnostně zahájí trhák jménem Secret Superstar, který vypráví o patnáctileté Insii. Ta je sice ve světě YouTube výbornou a oblíbenou zpěvačkou, nikdo však neví, jak vypadá. Ve svých videích totiž vystupuje zahalena šátkem, aby její přísný otec nic nezjistil. Ještě před projekcí snímků diváky potěší vystoupení taneční skupiny Om Dance Academy, která se věnuje právě indickému filmovému tanci.

Až do neděle, kdy festival končí budou moci diváci zhlédnout patnáct rozličných indických snímků, od akční komedie Tiger Zinda Hai se Salmanem Khanem jako elitním agentem v hlavní roli, po dokument o nelehkém údělu vdov z Vrindavanu. Veškerý program si můžete prohlédnout na webových stránkách festivalu zde.

Ani tento rok nebude chybět Bolllywood Party, která se uskuteční v pátek 12. října od osmi večer v La Loca Music Baru. Těšit se můžete na bollywoodské disco, DJ Deepaka nebo taneční vystoupení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také