Festival bollywoodského filmu už po šestnácté v Praze

Přečtěte si

Nejlepší filmy Channinga Tatuma

Tanečník, producent a herec Channing Tatum se zapsal do srdcí mnoha dívek snímkem Let's Dance. Ten sice nepatří mezi...

Nejlepší filmy Joaquina Phoenixe

Joaquin Phoenix je pan herec. Naposled to dokázal v komiksové adaptaci Jokera, za kterého si odnesl Oscara. Herecký chameleon...

Nejlepší filmy Charlieho Hunnama

Charlie Hunnam, hvězda seriálu Zákon Gangu, se objevuje na stříbrném plátně od roku 1999. Na kontě má hned několik...

Autor

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Už po šestnácté ožije pražské kino Světozor bollywoodskými filmy. Diváci se mohou těšit nejen na úspěšné blockbustery, ale i regionální snímky nebo dokumenty. A nebude samozřejmě chybět ani oblíbená párty plná indických rytmů.

Festival bollywoodského filmu ve středu 10. října slavnostně zahájí trhák jménem Secret Superstar, který vypráví o patnáctileté Insii. Ta je sice ve světě YouTube výbornou a oblíbenou zpěvačkou, nikdo však neví, jak vypadá. Ve svých videích totiž vystupuje zahalena šátkem, aby její přísný otec nic nezjistil. Ještě před projekcí snímků diváky potěší vystoupení taneční skupiny Om Dance Academy, která se věnuje právě indickému filmovému tanci.

Až do neděle, kdy festival končí budou moci diváci zhlédnout patnáct rozličných indických snímků, od akční komedie Tiger Zinda Hai se Salmanem Khanem jako elitním agentem v hlavní roli, po dokument o nelehkém údělu vdov z Vrindavanu. Veškerý program si můžete prohlédnout na webových stránkách festivalu zde.

Ani tento rok nebude chybět Bolllywood Party, která se uskuteční v pátek 12. října od osmi večer v La Loca Music Baru. Těšit se můžete na bollywoodské disco, DJ Deepaka nebo taneční vystoupení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také