Trailer #1: Vox Lux (2018) – Volání slávy

Přečtěte si

Recenze: Proplouvá životem v červené bundě, je Narušitel systému

Je jí devět, jmenuje se Bernadette, ale jelikož to jméno nesnáší, nikdo jí neřekne jinak než Benni. Má andělskou...

Vyprázdněte pokladničky, tohle jsou očekávané říjnové novinky v kinech

V říjnu možná utratíte více, než byste rádi. Kina totiž už teď nabízí opěvovaného Jokera nebo festivalový hit Parazit...

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Autor

Mladý, teprve 30letý režisér Brady Corbet natočil svůj druhý celovečerní film, jehož teaser o příběhu nic moc neprozrazuje. Atmosféra však téma lesku a bídy pop music a úspěchu faustovsky vykoupeného avizuje docela slibně.

Hudbu k filmu má na svědomí Sia, což je pro film rozhodně velký kredit. Dalším lákadlem jsou herecké superstars, Natalie Portman a Jude Law. Sám režisér je také herec a je ovlivněn mimo jiné tvorbou Lars von Triera (zahrál si např. v jeho filmu Melancholia) a ve Vox Lux se proto ne náhodou objevují herci, co právě s Lars von Trier spolupracují: Stacy Martin, Willem Dafoe.

Děj je tvořen několika časovými linkami v rozmezí let 1999–2017 zachycujícími fatální momenty života Celeste. Film začíná školním masakrem, kdy mladík zabije učitele a několik žáků, Celeste přitom zraní. Za pomoci své sestry Celest své pohnutí přetaví v píseň, jež ji bleskovou rychlostí vystřelí do světa showbyznysu. Další linka je už Celest jako slavná hvězda po třicítce a s dospívající dcerou a skandály na krku. Celý film pak má být reflexí slávy a toho, čím je vykoupena. Jen doufejme, že míra dramatičnosti se nepřeklopí v nevkusný kýč, co prvoplánovitě tahá za nitky emocí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také