Trailer #1: Vox Lux (2018) – Volání slávy

Přečtěte si

Autor

Mladý, teprve 30letý režisér Brady Corbet natočil svůj druhý celovečerní film, jehož teaser o příběhu nic moc neprozrazuje. Atmosféra však téma lesku a bídy pop music a úspěchu faustovsky vykoupeného avizuje docela slibně.

Hudbu k filmu má na svědomí Sia, což je pro film rozhodně velký kredit. Dalším lákadlem jsou herecké superstars, Natalie Portman a Jude Law. Sám režisér je také herec a je ovlivněn mimo jiné tvorbou Lars von Triera (zahrál si např. v jeho filmu Melancholia) a ve Vox Lux se proto ne náhodou objevují herci, co právě s Lars von Trier spolupracují: Stacy Martin, Willem Dafoe.

Děj je tvořen několika časovými linkami v rozmezí let 1999–2017 zachycujícími fatální momenty života Celeste. Film začíná školním masakrem, kdy mladík zabije učitele a několik žáků, Celeste přitom zraní. Za pomoci své sestry Celest své pohnutí přetaví v píseň, jež ji bleskovou rychlostí vystřelí do světa showbyznysu. Další linka je už Celest jako slavná hvězda po třicítce a s dospívající dcerou a skandály na krku. Celý film pak má být reflexí slávy a toho, čím je vykoupena. Jen doufejme, že míra dramatičnosti se nepřeklopí v nevkusný kýč, co prvoplánovitě tahá za nitky emocí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také