Trailer #1: Nothing Like a Dame (2018) – Když se legendy sejdou u čaje

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Z traileru se může zdát, že půjde o sezení u čaje o páté s bohatými paničkami, ale přidejte k tomu skvělé historky, anglický humor a jedny z nejlepších britských hereček současnosti a hned je z toho podívaná, která se jen tak nevidí.

Rozhodně nečekejte, že půjde o obyčejný film. Nothing Like a Dame je totiž dokument, za kterým stojí režisér Roger Michell, jež se nejvíc proslavil kultovním filmem Notting Hill s Julií Roberts a Hugh Grantem. V tomto dokumentárním snímku uvidíme čtyři herečky nosící šlechtický titul čestné dámy, v angličtině známém jako „dame“, Maggie Smith, Judi Dench, Eileen Atkins a Joan Plowright, které zde s humorem a lehkostí vzpomínají na své dlouholeté a úspěšné kariéry, jak ve filmu, tak i v divadle.

Vzpomenou i na své zesnulé kolegy a podělí se s námi i o něco ze svého soukromého života. V průběhu celého povídání popíjejí skleničku šampaňského, a když nastane ten správný čas, vymění alkohol za černý čaj dle anglické tradice podávaný s mlékem či smetanou.

Je zřejmé, že nás čeká vtipná podívaná, jež nás přenese do minulosti filmového průmyslu a pobaví nás stejně jako jakýkoliv jiný film. Ve Velké Británii tento dokumentární snímek vyšel 2. května. U nás se bohužel neobjeví. Můžeme jen doufat, že by se filmu mohl ujat nějaký filmový festival či televizní stanice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také