Ačkoliv do konce roku nám zbývá ještě pár měsíců, filmová studia už se pomalu připravují na prezentaci svých nejlepších filmů do nadcházející awards season. Zatím se jim skvěle daří uveřejňovat trailery na snímky, které by mohli ocenit nejen kritici, ale také filmoví nadšenci. Takovým případem by mohl být i nadcházející snímek Mary Queen of Scots, ve kterém proti sobě stanou jedny z nejdůležitějších žen v dějinách Skotska a Anglie s tváří Saoirse Ronan a Margot Robbie.

Saoirse Ronan není ve světě filmu žádným nováčkem. Na kontě má již tři nominace na Oscara a s rolí Marie, královny Skotska, s největší pravděpodobností přidá čtvrtou. V traileru jí skvěle sekunduje Margot Robbie, která letos získala první nominaci na zlatou sošku za film Já, Tonya. V tomto filmu se nám představí jako panenská královna Anglie Alžběta I., kterou už v minulosti ztvárnily Cate Blanchett nebo Judi Dench. Ve vedlejších rolích se objeví i herci Guy Pearce nebo David Tennant.

Příběh Marie Stuartovny a Alžběty I. je poměrně známý i pro neznalce anglické historie. Obě dámy měly silný nárok na anglický trůn a jednalo se o vůdčí osobnosti. Avšak každá z nich měla něco, co jí ta druhá záviděla – Alžběta byla královnou, která se však odmítala provdat a tudíž nedokázala zajistit následovnictví, Marie byla Alžbětina sestřenice, která zplodila zdravého syna, což nahrávalo do karet všem, kteří ji chtěli vidět vládnout. Ve filmu se tedy nedočkáme jen souboje o korunu, ale také pomyslné války ženství.

Snímek od společnosti Focus Features bude mít světovou premiéru 7. prosince 2018. U nás si budeme muset ještě počkat. Filmová společnost CinemArt premiéru stanovil na 7. února.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno