Dočkáme se pokračování trilogie Blade?

Přečtěte si

Recenze: Sviňa je thriller s mrazivě reálnou předlohou

Do kin vstupuje novinka od našich slovenských bratrů, adaptující stejnojmennou knihu od Arpáda Soltésze. Jedná se o drsný thriller...

Recenze: 1917 jako filmová událost Sama Mendese

Nový film Sama Mendese ještě před svou premiérou v našich kinech stihl posbírat spoustu cenných sošek a nadšených ohlasů....

The French Dispatch: Novinka od Wese Andersona se představuje

Jedinečný, snadno rozpoznatelný a těžko zapomenutelný. Tak by se dal definovat Wes Anderson - režisér, který bezesporu utvořil cosi...

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Ještě předtím, než první Iron Man předpřipravil půdu pro budoucí Marvel Cinematic Universe, předcházelo mu několik filmů. Ty sice nepatřily do MCU, ale stojí za nimi Marvel. Jedním z nich byl i Blade, který se rozrostl o další dva díly. A vypadá to, že se dočká dalšího pokračování.

Roku 1998 se poprvé v roli nesmrtelného napůl člověka, napůl upíra Bladea představil Wesley Snipes. Nebylo tomu jinak ani v pokračování Blade 2 (2002) a Blade: Trinity (2004). Vesměs se pokaždé jednalo o kvalitní filmy, i přestože trojka by mohla lehce odporovat.

Snipes, který se už prý dokonce sešel s lidmi z Marvelu, v jednom z rozhovorů zmínil, že by byl rád, kdyby se bladeovská sága rozrostla dokonce hned o dvě další pokračování. Ty by prý byly součástí Marvel Cinematic Universe. Nabízí se tedy možnost, že v univerzu, kde se prohání Thanos a superhrdinové bojují proti záporákům, si bude Blade řešit své osobní problémy a masakrovat hordy upírů. Jedno z možných pokračování by pravděpodobně neslo jednoduše název Blade 4.

Problém však nastává, když se řekne Disney. Jak všichni víme, Disney by asi nebylo nadšeno, kdyby Blade v půlce filmu vytáhl z kabátu brokovnici a začal nepřátele střílet přímo do obličeje. Tak nějak si Bladea bez krve nedokážeme představit. Spekuluje se však, že Blade by mohl zapadnout i do seriálového světa Daredevila, kde by erková přístupnost byla samozřejmostí.

Bylo by určitě příjemné, kdyby se po 14 letech námi milovaný lovec vrátil na plátna kin a znovu nám předvedl, co dokáže. Cestu mu však kříží překážky, se kterými se bude muset popasovat. Nevyčítali bychom mu ani, kdyby nakonec nepatřil do onoho MCU. Hlavně aby jednou vůbec vznikl. Přece jen první díl nedávno slavil již 20. narozeniny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také