VIDEO: O Sestře a démonském univerzu

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Když šel v roce 2013 do kin první díl duchařského hororu od Jamese Wana V zajetí démonů, tušili jsme, že to bude pecka. V tu dobu však nikdo neměl páru, že by se z na první pohled výborné jednohubky mohlo vyklubat univerzum s nejedním pokračováním a řadou spin-offů.

Jak se doufalo, první V zajetí démonů sklidilo po světě chvályhodný ohlas, a tak nebylo žádným překvapením, že se tvůrci vrhli do pokračování. Tvůrci zariskovali a vyplatilo se. I přesto, že druhý příchod démonů mohl z prvních trailerů působit jako vyčpělá marketingová farma, bylo až neuvěřitelné, jak se v ohledu hodnocení rovnal svému mladšímu dvojníkovi.

Nechybělo bohužel ani téměř osudové šlápnutí vedle. Roku 2014 (ještě před V zajetí démonů 2) byla do světa vypuštěna Annabelle coby spin-off. Sklidila převážně negativní ohlasy. I tak ale s prokletou panenkou vzniklo minulý rok kvalitnější pokračování s podnázvem Zrození zla.

Šestého září se můžeme těšit na Sestru ze stejného univerza. V plánech je další pokračování V  zajetí démonů a spin-off The Crooked Man.


O onom univerzu se sám Wan a jeho kolegové rozpovídali v krátkém dvouminutovém videu. Nebáli se ho přirovnat k ostatním filmovým sériím, třeba těm superhrdinským.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také