Trailer #1: Roma (2018) – Černobílé drama od režiséra Gravitace

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Gravitace, Harry Potter a vězeň z Azkabanu či Potomci lidí. Alespoň jeden z těchto filmových názvů už jste určitě někdy slyšeli. Stojí za nimi vynikající režisér a scénárista Alfonso Cuarón. Věděli jste, že právě on pracuje na novém lehce artovém snímku jménem Roma?

Cuarón si díky svému talentu převzal pěkných 10 cen, z nichž dva byli Oscaři za režii a scénář v roce 2014. Nicméně Gravitaci, jakožto jeho poslední film, vypustil do světa roku 2013. A od té doby, jako by se po něm smetla zem. Minulý měsíc byl zveřejněn minutový teaser, který v podstatě jen upozorňoval, že Cuarón doopravdy usilovně pracuje na něčem úplně novém.

Teď tu ale máme první plnohodnotný dvouminutový trailer, který nám sice stále moc neukazuje, ale i tak bychom dali spíše palec nahoru. Prvním, co vás ťukne do očí, je hladký černobílý formát, který jen dokazuje, že se s černobílými snímky roztrhl pytel. Ještě nedávno jsme tu měli ruské Léto či Pawlikowskiho Studenou válku.

O ději toho tolik nevíme. Bude se točit okolo rodiny, jejíž hnízdo bychom hledali v Mexiku. V éře 70. let budeme sledovat zajímavé příběhy jejích členů ve stopáži trvající něco málo přes 2 hodiny a 15 minut. Film bude možné sledovat od 30. srpna na Netflixu, nebo v některých vybraných kinech. V České republice bude k dispozici pravděpodobně pouze možnost číslo jedna.

Předchozí článek
Další článek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také