TOP 7: Filmové děti a teenageři se superschopnostmi

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Do kin míří nový sci-fi thriller Temné síly, kde se v hlavních rolích objeví mladiství, kteří někde uvnitř sebe ukrývají nadlidské schopnosti. Než na snímek zajdete do kina, podívejte se na náš seznam, do kterého jsme zahrnuli 7 dětí  a teenagerů z filmů, kteří byly obdařeny superschopnostmi. Kdo z nich je nejsilnější?

Jack-Jack

Na první pohled překrásně roztomilé miminko v sobě ukrývá doslova ďábla. V průběhu prvního dílu výborného animovaného příběhu o rodince Úžasňákových byl maličký Jack-Jack nucen zůstat doma s chůvou Kari, mezitímco zbytek rodinky bojoval proti zlu. Následně dostal svůj pětiminutový kraťas, který se odehrává právě během jedničky. A i přestože většina jeho schopností bude objevena až ve druhém díle, který momentální frčí v kinech, už teď víme, že disponuje kupříkladu laserovýma očima a možností zapálit sám sebe a nijakým způsobem se nepopálit. Problém pro něj nepředstavují ani zdi. Jednoduše nimi projde.

X-23

Dafne Keen se narodila v roce 2005 a svojí první filmovou roli si zahrála ve snímku nominovaném na Oscara – Logan. Její postava, která se křestním jménem nazývá Laura, se do příběhu o starém a životem utahaném Wolverinovi neskutečně hodila. Podobně jako Wolverine, dokáže vytasit své ostré drápky a s nimi pocuchat klidně i pořádnou hordu vojáků. Můžeme s očekáváním doufat, že se jednou dočká toho svého nadějného sólo filmu.

Leonardo

Leonardo není člověk. Je to želva, ale je teenager. Mezi jeho záliby patří jezení pizzy, koukání na televizi a velení. Ze čtveřice ninjích želv vždycky vzešel jako ten, na kterého je největší spoleh, vždycky udělá to, co má a zachová chladnou hlavu. To samé se bohužel nedá říct o zbytku jeho bandy bratrů, která ho doprovází při bojových akcí, kdy společně dopomáhají městu udržet mír a bezpečí. Jako malý byl geneticky modifikován, a proto se z něj stala jedna ze Želv Ninja. Kromě toho získal speciální sílu, díky níž se se svým mečem ohání jako nikdo jiný. Kromě známého seriálu se želvičky také objevily ve filmových zpracování. K těm nejvýdělečnějším patří dva díly z produkce Michaela Baye, které však stojí za zmínku jen a pouze díky penězům, které utržily. Mezi ty nejlepší patří animovaný film Želvy Ninja z roku 2007.

Spider-Man

Kdo by neznal Spider-Mana. Jeden z nejznámějších komiksových hrdinů, který přežil kousnutí radioaktivního pavouka a stal se jím sám. Ne tak docela. Peter Parker zevnějšku vypadá jako obyčejný novinář. Od té doby, co je kousnut však dokáže lézt po stěnách, vystřelovat pavučiny a rvát se s nepřáteli díky jeho nadměrné síle. Za zmínku stojí především původní filmová trilogie od Sama Raimiho a nejnovější Homecoming, který již spadá do MCU.

Power Rangers

Za tu spoustu let, co Power Rangeři existují, vzniklo až přespříliš nových seriálů, které zaznamenaly úspěch možná tak u pětiletých dětí. Reputaci nedokázal zvednout ani nejnovější film z roku 2017, který je ale i přesto tím nejlépe hodnoceným, co z tohoto barevného univerza vzešlo. A proč jsou tedy na seznamu? Morfují, mají vlastní dinosaury, vozidla či speciální mobily, a hlavně jsou opět obdařeny neskutečnou sílou. Každý má svou unikátní bravu a ve většině případů i svou unikátní dovednost. Některý umí ovládat vodu, druhý zas přírodu a vítr.

Magneto

X-Meni už tu jedno místo v top sedmičce obsadili. Nicméně zde nesmí chybět mladý Magneto, jenž se objevil v X-Men: První třída. Ptáte se, co je to za drzost umístit do žebříčku postavu, jejíž mladá verze se objeví přibližně na pouhých 10 minut? Je to jednoduché. Scéna s mladým Magnetem, který při jeho rozzuření zničí místnost k nepoznání, je jedna z nejpůsobivějších scén z celého x-menovského univerza. Kdo by nevěděl, co Magneto umí, tak má schopnost, která mu dovoluje ovládat kovy a doslova působit jako magnet.

Carrie White

Z příběhu od Stephena Kinga vzniklo již několik hororových adaptací na jeho mrazivé dílo s názvem Carrie. Kniha je pojmenována po stejnojmenné dívce, která dokáže ovládat předměty pomocí mysli. A aniž bychom nějakým způsobem vyzrazovali děj, můžeme říct, že dívčina své schopnosti nepoužívá podobně jako zbytek naší top sedmičky k tomu, aby konala dobro, ale přesně naopak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také