Možná jste si už všimli, že v kinech jde film s poněkud zvláštním názvem. Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni je další z komedií léta 2018. Film je natočený podle knížky, ve které se mladý fakír z Indie vydává do Paříže. Samozřejmě ale nejde o první film s podobným námětem. Komedií s kouzelnickým tématem už pár natočeno bylo.

Kouzlo měsíčního svitu

Colin Firth si zde zahrál britského kouzelníka a iluzionistu. Děj se odehrává v roce 1920 ve Francii. Colin Firth sem přijíždí na žádost zámožné rodiny, aby pomohl odhalit podvod. Jde vlastně spíše o podvodnici, kterou hraje krásná Emma Stone. Colin Firth se snaží odhalit, zda si tato dívka pouze hraje na spirituální médium. Odhalování podvodu se ale zkomplikuje, jak jinak než kvůli lásce.

Muž zázraků

I v tomhle snímku narazíte na podvodníka, tentokrát je to ale jisté. Steve Martin si totiž hraje na léčitele. Ve skutečnosti samožrejmě nikoho vyléčit nedokáže, jde jen o show, při které tahá z lidí peníze. Cestuje z města do města a okrádá koho může. Když se ale zamiluje do dívky, která má mladšího bratra na vozíčku, ozve se jeho svědomí.

Kouzelníci

Steve Carell a Steve Buscemi jsou známí kouzelníci, kteří mají vlastní představení v divadle, se po dlouholeté spolupráci vydají každý svojí cestou. V tu chvíli se ale objeví na scéně talentovaný pouliční kouzelník ztvárněný Jimem Carreym. Bývalí partneři se musí opět spojit a pokusit se vyhrát tenhle souboj o slávu.

Desperate Acts of Magic

Zatímco mladý programátor (Joe Tyler Gold) sní o kariéře profesionálního kouzelníka, mladá kouzelnice (Valerie Dillman) se v kouzelnickém světě dominovaném muži nedokázala prosadit. Skončila na ulici a živí se okrádáním turistů. Jason i Stacy se přihlásí do kouzelnické soutěže, kde se stanou soupeři.

Podfukáři 2

Osmnáct měsíců po útěku před FBI se skupina iluzionistů Čtyři jezdci se vrací na scénu. Čekají v New York City na pokyny od organizace The Eye. Tentokrát se vydají na své celosvětové turné, kde předvedou show, která posouvá hranice lidského chápání. Chystají se předvést zatím svůj největší trik.

Magicians

Harry a Karl jsou nejlepší přátelé, kterým se podařilo prorazit jako kouzelníci. Při představeních jim asistuje Harryho manželka Carol. Harry zrovna dostane lukrativní nabídku pro jejich show, když přistihne Karla a Carol, jak mají sex. Při příštím představení je Carol zavražděná gilotinou.

Eternally Yours

Anita je čerstvě zasnoubená s Donem. Když se ale vydá na kouzelnické představení Tonyho, ihned se zamilují a vezmou. Anita se stane jeho asistentkou. Tony se jednoho večera opije a prohlásí, že vyskočí z letadla uvězněný v poutech. Druhý den toto prohlášení vyjde v novinách, a tak se Tony rozhodne dostát svému prohlášení.

Velký Buck Howard

Buck Howard býval pro své kouzelnické fígle známý po celém světě. Aby se dostal zpět do víru showbyznysnu, přijme mladého talentovaného Troye jako asistenta. Troyův otec si ale nadále myslí, že jeho syn studuje práva. Otce a syna si v tomhle filmu zahráli Colin a Tom Hanksovi.

Sólokapr

Tentokrát magické triky předvádí kouzelník Sid (Woody Allen). Na jeho vystoupení se přijde podívat i studentka novinařiny Sondra (Scarlett Johanson). Sid si ji vybere jako asistentku pro jedno z kouzel. Sondra má údajně zmizet v bedně. Místo toho se jí ale zjeví duch zavražděného novináře.

Sim Salabim (kraťas)

Tentokrát se prostřednictvím filmu dostaneme do animovaného světa, ve kterém žije kouzelník Presto. Ten se živí předváděním svých kouzelnických triků na jevišti. Jednoho dne ale Presto zapomene nakrmit svého králíka z klobouku. A v tu chvíli se začnou dít ty nejpodivnější věci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here