Technologie ScreenX nabídne unikátní panoramatický zážitek

Nová technologie ScreenX se pomalu dostává do všech koutů světa. Divákům nabízí naprosto unikátní zážitek ze sledování. V čem tato novinka vyniká a dočkáme se jí i v tuzemských kinosálech?

ScreenX je nová technologie, která přináší 270 stupňový panoramatický zážitek z filmu. Kromě klasického plátna uprostřed kinosálu je snímek promítán i na obou bočních stěnách, na nichž by se měly promítat i velmi podstatné scény. Tudíž by nemělo jít pouze o jakési zpestření, nýbrž o plnohodnotné vylepšení. Divák díky nim bude vržen přímo do centra dění.

 „Z tohoto nového formátu máme velkou radost. Potvrzuje to naší strategii přinášet filmovým fanouškům ten nejlepší filmový zážitek. U nás si na ScreenX budeme muset ještě počkat, ale jakmile budeme mít plán u nás ScreenX postavit, budeme o tom informovat,“ uvedl ředitel marketingu Cinema City, pan Robert Švec.

V nových sálech s technologií ScreenX se budou promítat klasické hollywoodské trháky. Aktuální seznam podporovaných filmů nabízí např. Aquamana, Shazam! či hororovou Sestru. Kromě nich se můžeme těšit i na promítání eSport zápasů, sportu a koncertů.

Díky spojení společnosti Cineworld a CJ 4DPLEX a se tato technologie rozšiřuje do kin napříč celým světem. V příštích několika letech ScreenX obohatí celkem 100 nových sálů. Ty budou instalovány v celé síti Cineworld Group v USA, Velké Británii, Izraeli a v dalších sedmi evropských zemích. Společnost Cineworld Group mimo jiné vlastní v České republice síť multiplexů Cinema City. Je tedy vysoce pravděpodobné, že si tento unikátní zážitek ze sledování budeme moci prožít i u nás v České republice. Nic ovšem doposud není stoprocentně jisté.