MCU v rukou žen

Přečtěte si

Filmové online novinky v srpnu

Srpnová nabídka filmových novinek v kině je skvělá. A stejně tak se nám líbí přehled novinek, které vycházejí na...

Nejlepší filmy Sama Worthingtona

Sam Worthington se stal hvězdou po uvedení Cameronova Avatara. Další kasovní trhák od té doby už ale nenatočil a...

Nejlepší filmy Jasona Stathama

Jason Statham je mužem mnoha profesí. Hereckou kariéru odstartoval ve velkém stylu, když ho do svých úspěšných filmů obsadil...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Filmový svět Marvelu kvalitativně roste téměř s každým dalším filmem, ale pár zlých jazyků by tvrdilo, že mu stále něco chybí – větší diverzita. Na plátnech nám své příběhy vyprávěli Thor, Iron Man či Kapitán Amerika, ale na sólovku nějaké ženské hrdinky zatím nedošlo. A to se podle všeho brzy změní.

Kevin Feige, prezident Marvel Studios, při nedávném rozhovoru odhalil budoucí plány celého MCU. Kromě již potvrzených snímků jako Captain Marvel se rozmluvil o tom, že v následující fázi (v pořadí již čtvrté) by měla být víc jak polovina hlavních postav ženami. Vedle již zmíněné sólovky Captain Marvel se můžeme dočkat tak dalších hrdinek. A že jich je v komiksovém světě z tohoto nakladatelství požehnaně.

Cestu představitelkám něžnějšího pohlaví zcela jistě na filmových plátnech vyšlapala Wonder Woman. Snímek od konkurenčního DC snad jako jediný potěšil kritiky i diváky. A ti to dokázali náležitě ocenit i skrze své peněženky při návštěvě kin. Šéfové z Marvelu pochopili, že nastal zkrátka ten pravý čas přivést v komiksovém světě na plátnech větší úlohu ženám. V Černém Panterovi jsme mohli vidět plno silných a skvělých ženských postav a tím to neskončilo. Gamora, Black Widow, Nebula, Valkýra… MCU nabízí plno zajímavých hrdinek, které by si zasloužily vlastní filmy. Rozhodně nebyly do počtu a mnohdy předčily své mužské kolegy. V minulosti jsme se sice dočkali již ženských sólovek jako jsou Elektra či Catwoman, ale ty čest svým předlohám neudělaly. Nová vlna hrdinek v čele s Captain Marvel či Black Widow mohou dokázat, že je stejně kvalitní jako jejich testosteronové protějšky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také