Adaptace kultovní videohry Doom, která spatřila světlo světa v roce 2005 s Dwaynem Johnsonem v jedné z hl. rolí, valný úspěch nezaznamenala. Vzhledem k popularitě herní značky a jejího nového dílu ovšem není divu, že se chystá i další filmové zpracování. To má tentokrát na svědomí režisér Tony Giglio. Ten se nedávno vyjádřil ke kolujícím zvěstem ohledně toho, že hl. postava “Doomguy” ve filmu nebude…

Ve filmu podle revoluční hry, která kdysi vynesla na výsluní first person střílečky, by se měl odrážet na první pohled značně přímočarý děj, v němž ozbrojený Doomguy čelí hordám démonů kdesi na základně. Zprávy o této nové filmové verzi Dooma se poprvé objevily letos v dubnu, tedy relativně nedávno s tím, že se v jedné z rolí měla objevit nepříliš známá herečka Nina Bergman. Dále bylo brzy na to odhaleno, že film půjde rovnou na DVD, a hlavní role se zhostí herečka Amy Manson (seriál Bylo, nebylo).

S tím byla pochopitelně řada fandů ne úplně spokojená. Zejména pak proto, že to vše naznačovalo, že se Doomguy neobjeví. To ale režisér na svém Twitteru rozhodně popřel. Dále uvedl, že ačkoli film ještě nemá stanovenou premiéru, nicméně měli bychom jeho vydání prý očekávat někdy během roku 2019. Giglio také potvrdil, že snímek bude obsahovat démony a odkazy na pekelnou tématiku, a že počin rozhodně nebude trpět nedostatkem krve (viz snímky z natáčení níže), což je rozhodně dobrá zpráva.

Krom nějakých těch fotek z natáčení a výše vypsaných informací nejsou příliš známy detaily ohledně dalšího obsazení, zasazení, či zápletky. Nicméně se zdá, že by zde mohly být přítomny nějaké postavy z Doom 3. Fotografie ani herec pro roli Doomguye zveřejněny dosud nebyly, tudíž je obtížné spekulovat, jakou úlohu ve filmu nakonec bude mít. Tak tedy uvidíme, jak bude tato herní adaptace nakonec vypadat…

Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here