Jared Leto se vrátí jako Joker ve vlastním filmu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

O tom, že Warner Bros. chystají samostatný film, který se bude zabývat originem Batmanova ikonického nepřítele, jsme už psali. Zahraje si jej patrně výborný herec Joaquin Phoenix. Nicméně tento snímek se bude odehrávat mimo „hlavní proud“ DCEU. V tom nám stále zůstává extravagantní Joker s tváří Jareda Leta, kterého jsme měli možnost vidět v Sebevražedném oddílu, a jenž se objeví v jeho pokračování a pravděpodobně i v „sólovce“ Harley Quinn, teď podle nejnovějších zpráv dostane rovněž svůj film. Takže se podle všeho můžeme těšit hned na dva filmové Jokery. Nutno dodat, že budou nejspíš oba značně odlišní. Od Phoenixe si můžeme slibovat tradičnější pojetí, zatímco od Leta řekněme; svéhlavější.

O tom, že Letův Joker dostane svůj vlastní film, poprvé informovalo Variety. Bylo potvrzeno, že studio produkuje další snímek s bledým princem zločinu města Gotham. V tom si tedy zahraje hlavní roli Leto (žehrání na nedostatek prostoru a vystřižené scény v Sebevražedném oddílu si tak bohatě vykompenzuje), který má u projektu působit i jako výkonný producent. Detaily ohledně zápletky jsou zatím drženy pod pokličkou, nicméně WB hodlají prohloubit svět, načrtnutý v Sebevražedném oddílu, takže se možná dočkáme nějakých dalších záporáků a podobně. Možná se obejdeme i bez Batmana a film se zaměří spíš na Jokera jako gangsterského vůdce podsvětí, než jako manipulátora chaosu posedlého Batmanem, těžko říct.

Jak Leto, tak studio momentálně pro snímek shánějí scénáristu. Není zatím potvrzeno, zda bude Jokerův sólový film uveden před, nebo po Sebevražedném oddílu 2. Celkově produkce okolo DCEU a komiksových filmů ze světa DC působí značně nahodile a nepropracovaně. S ohlédnutím se na to, jak šlape a je na několik let dopředu úhledně naplánované konkurenční MCU, je to opravdu smutné. Už jen proto, že DC má k dispozici takovou škálu výborných příběhů a postav. Nezbývá tedy než doufat, že se mu bude už jen dařit. Ať už se nepříliš povedené, horkou jehlou šité propojené universum rozpadne a studia WB a DC se zaměří spíš na sólové filmy (což by podle mého byla v tuto chvíli nejlepší cesta ven), nebo se pokusí zmírající projekt ještě naopak postavit na nohy a zachránit.

Podle všeho to vypadá spíše na druhou možnost, kdy již v úvodním odstavci zmíněný Phoenixův Joker má být jedním ze série vedlejších, na DCEU nevázaných „origin“ filmů, které budou přibližovat začátky různých postav. Nezbývá tedy než držet palce a doufat, že se rozkolísaný směr komiksových filmů od DC ustálí. Osobně si nepřeji nic jiného, než další povedený film s Batmanem, ale to si asi ještě počkám.

Komiksové filmy, které jsou od WB nejblíže, jsou zatím Wanův Aquaman s Jasonem Momoou v hl. roli, který bude uveden v prosinci. Následovat jej bude zatím výborně vypadající Shazam! režiséra Davida F. Sandberga (duben 2019) v závěsu s pokračováním Wonder Woman, kde si roli zopakuje Gal Gadot pod taktovkou Paty Jenkins (listopad 2019).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také