O herní sérii God of War slyšel snad každý. Vše začalo na PS2, pokračovalo úspěšně na PS3 a vyvrcholilo nedávno na PS4. Poslední titul získal řadu ocenění a posbíral velmi kladné recenze. První měsíc, co se dostal na pulty obchodů, se prodalo více jak 5 miliónů kopií. Dočkáme se filmového zpracování?

Steven S. DeKnight, režisér Pacific Rimu 2 a scénárista první série Daredevil, v nedávném rozhovoru naznačil, že by rád přivedl God of War na stříbrné plátno. Fanoušky navíc potěšil informací, že jeho zpracování by se drželo předlohy zuby nehty. Nedávno se dokonce sešel s představiteli SONY a svůj nápad studiu nastínil. Pokud by nakonec God of War v režii S. DeKnighta zamířilo do kin, jednalo by se, podle slov režiséra, o mládeži nepřístupný film.

Samotný režisér by v roli Kratose rád viděl wrestlingového zápasníka Davea Bautistu, kterého známe třeba ze Strážců Galaxie nebo bondovky Spectre. Fanoušci by se nebránili ani jménu Jasona Momoy, jehož photoshopová verze Kratose se jednoduše povedla.

Středem příběhu je spartský válečník Kratos, který je svým pánem Áreem podveden a zmanipulován, aby zavraždil svou vlastní ženu Lysandru a dceru Calliope. Kratos se proto vydává na cestu pomsty proti němu. Tento příběh se postupem času rozvíjí a graduje, přičemž Kratos svého bývalého pána porazí, je sám jmenován bohem války (z čehož vychází také název série) a se svou osobní válkou proti bohům nepřestává, dokud nespustí další válku, která může skončit zničením světa.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here