Máte rádi filmy, kde auta řežou zatáčky, létají přes překážky a jsou rychlejší než vítr? Pak se rozhodně za pár dní vydejte do kina na Taxi 5. Tady je pár dalších filmů, které vás vezmou na pořádnou jízdu.

Rychle a zběsile

Tahle filmová série se ve spojení s auty vybaví snad každému. Zatím má 8 dílů, první vyšel v roce 2001, ten poslední loni. Plánují se ale další 2. Filmy jsou jako stvořené pro všechny milovníky rychlé jízdy a pouličních závodů. Snad netřeba zmiňovat, že v hlavních rolích na vás čekají Paul Walker a Vin Diesel.

Senna

Tento životopisný snímek vypráví příběh jednoho z nejlepších závodníků formule 1 v historii.  Brazilský pilot formule Ayrton Senna vyhrál titul mistra za svůj život celkem třikrát. Jeho hvězdnou kariéru ukončila nehoda při jednom ze závodů, Senna na místě zemřel. Jde o první a naprosto ojedinělý snímek plný záběrů z archivu.

Le Mans

Dalším akčním filmem je Le mans z roku 1971. Le Mans má ale opravdu zajímavou historii. Herec Steve McQueen sám závodil, poté založil vlastní produkční společnost a nechal přebudovat celý závodní okruh. Nakonec mu ale pojišťovna nedovolila se závodu zúčastnit, a tak musel své scény dokončit později.

Zlatý věk formule 1

Dalším dokumentem o formuli 1 je film Zlatý věk formule 1. Pomocí archivních záběrů se divák přenese do pravého průkopnického věku formule. A kdo jiný by měl o těžkých začátcích vyprávět než sami jezdci. A tak se v tomto dokumentu objeví celkem 12 mistrů světa.

James Bond

Do sbírky filmů s rychlými auty rozhodně patří i celá série filmů o James Bondovi. Nikdo nemůže tomuhle agentovi upřít, že řídit umí mistrně. Ať už si tedy vyberete kterýkoliv film o britském agentovi tajných služeb, vrčení motoru a skřípaní brzd v něm rozhodně chybět nebude.

60 sekund

Randall (Nicolas Cage) sice už nějaký ten pátek auta nekrade, ale když se dostane jeho mladší bratr do potíží, nezbývá než se ke svému řemeslu vrátit. Tři dny musí stačit na krádež padesáti luxusních aut. Naštěstí na to Randall nebude sám, pomůže mu i krásná Angelina Jolie v roli Sáry.

Návrat do budoucnosti

Autmobilové honičky si užijete i v tomhle scifi z roku 1985. Film je sice o cestování časem, ale i milovníci aut si přijdou na své. Hlavní hrdina  Marty McFly (Michael J. Fox) se omylem dostane o 30 let zpět, kde ho potká nejedna nepříjemnost.

Bullittův případ

Akční krimi film z roku 1968 je další film v tomto seznamu se Stevem McQueenem v hlavní roli. Tentokrát je poručíkem u policie a dostává za úkol chránit mafiána Johna Rosse. Ten je ale v hotelovém pokoji zastřelen. Poručík Bullit se rozhodne Rossovu smrt zatajit a snaží se podezřelému případu přijít na kloub.

Rivalové

Bylo by hříchem mezi snímky o formuli  nezařadit právě toto životopisné drama. Příběh Niki Laudy a Jamese Hunta se dočkal autentického zpracování ve filmové podobě. Diváka si získá příběhem, skvělou prácí kamery, hudbou Hanse Zimmera a hereckými výkony Chrise Hemswortha a Daniela Brühla.

Baby Driver

Máte rádi automobilové honičky? A máte rádi Kevina Spaceyho? Pak je tenhle rok starý film stvořený pro vás. Baby je vysněný únikový řidič každého zločince. Dostane kohokoliv odkudkoliv. Život zločince si ale tak úplně nevybral, a tak, když potká dívku svých snů, má jasno. Jenže to se jeho šéfovi nebude líbit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here