Režisér Logana natočí sólovku Boby Fetta

V kinech je momentálně uváděn spin-off ze světa Star Wars; Solo. A ačkoli se to s jeho návštěvností nemá zrovna slavně, rozhodně není posledním vedlejším snímkem. Disney slavnou značku nenechá ležet ladem a po oblíbeném pašerákovi upře svou pozornost k dalším fanoušky milovaným charakterům. Jedním z nich bude jedijský mistr Obi-Wan Kenobi. Dalším z chystaných projektů je film o nemluvném nájemném lovci Boba Fettovi, který patří k nejoblíbenějším postavám SW. A to ačkoli na plátně příliš prostoru nedostal. To se pochopitelně vynahradilo řadou komiksů a knih. Nyní to vypadá, že se jeho filmového dobrodružství ujme režisér erkového komiksového megahitu Logan.

Samozřejmě není míněn nikdo jiný, než James Mangold. Ten krom zmíněného komiksového filmu stojí kupříkladu za výborným dramatem o písničkáři Johnny Cashovi; Walk the Line, či za westernovým remakem 3:10 Vlak do Yumy. Nicméně právě Logan se svou drsnou a definitivní atmosférou a filmovou narací s prvky westernu a road movie naznačuje, že Boba Fett si pro svůj film prostě nemohl přát lepšího režiséra.

Milovaný antihrdina a lovec odměn tak bude následovat cestu vedlejších samostatných snímků, spadajících do stejného světa, nastavenou Rogue One a posléze právě Solem. Krom Fetta a již zmíněného Kenobiho (toho zase dostal na starost režisér Stephen Daldry) se možná dočkáme dalších zajímavých počinů. Šušká se třeba mimo jiné i o tom, že Lucasfilm má políčeno na samostatný film o mistru Yodovi, což by také mohlo být zajímavé. Každopádně Mangold je skvělá volba a osobně doufám, že se projekt vydaří. Postavy, které SW nabízí, jsou přece jen natolik zajímavé, že si jimi obývané universum zasluhuje prohlubovat.