Pokračování Spider-Man: Homecoming nabídne dva padouchy

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Spider-Man: Homecoming byl velmi povedeným přírůstkem do MCU. Navíc se jednalo o první sólový film oblíbeného superhrdiny v rámci tohoto filmového universa. Marvel má u filmů s jednou ze svých vůbec nejslavnějších postav velké plány. A není tedy divu, že Spideymu nachystal hned dvě pokračování jeho sólovky, které jsou již oficiálně potvrzeny. Druhý film s oblíbeným kamarádem ze sousedství se bude ze značné části odehrávat v Evropě (natáčet by se mělo i v Praze) a má se v něm objevit Peterova osudová láska Gwen Stacy a dost možná i antihrdinka Black Cat. To už se ale ví. Na co jsme čekali s největší nedočkavostí, byli záporáci, kteří se pavoučímu lezci postaví. Nyní to již víme. A je se opravdu nač těšit.

V Homecoming se nám dostalo jednoho z mála opravdu povedených záporáků v MCU; Vultureho, kterého ztvárnil Michael Keaton. V mnoha ohledech šlo o nemesis nejen děsivou, ale dostatečně komplexní, jak se na Spider-Manovy protivníky patří. Ti se totiž vyznačují hlavně pochopitelnými motivacemi a řadou dalších aspektů, jež z nich dělají mnohem lidštější a méně ploché zlosyny, než jsme bohužel u většiny (filmových) komiksových záporáků zvyklí. Je to ostatně (podobně jako kupříkladu u Batmana z konkurenční stáje DC) jeden z důvodů Spideyho popularity; rozmanitý panteon kvalitních a zajímavých nepřátel. Díky otevřenému konci Homecoming (Vulture zde byl ve vězení konfrontován Macem Garganem, který jinak v komiksech vystupuje jako Scorpion) není příliš překvapující, že se Vulture objeví i ve dvojce.

Vulture však nebude jediný, kdo s Petrem Parkerem změří síly. Další postavou, která MCU obohatí, bude Mysterio. Což mne osobně nesmírně těší a jsem rád, že v Marvelu sahají po záporných postavách, které jsme ve filmu ještě neviděli. Ono přece jen si takový Norman Osborn zaslouží nechat uzrát než se znovu objeví ve filmu. Je zajímavé, že jde ovšem právě o Mysteria, protože ten měl být původně součástí tzv. SMU (Sony Marvel Universe), do něhož má spadat kupříkladu chystaný Venom s Tomem Hardym. Právě v rámci SMU se nám měl představit i lovec Kraven, u kterého bych osobně byl velice zvědavý na filmovou podobu. Marvel se Sonym zjevně plány přehodnocují a prohlubují spolupráci. Což je jedině dobře. Venoma bych ve střetu se Spider-Manem viděl v pořádné podobě na plátně rád.

Jistě potěší, že je známo i kdo Mysteria, manipulátora a jednoduše mistra iluzí ztvární. Nepůjde totiž o nikoho jiného, než o Jakea Gyllenhaala (Okja, Noční zvířata). Což zní opravdu velice zajímavě. Navíc výskyt hned dvou záporných postav tak trochu naznačuje možné budoucí utvoření zločineckého uskupení Sinister Six, o čemž už se hovoří déle. Ale to si ještě musíme počkat.

Co se dalšího obsazení týče, ještě se zatím nic neví. Jisté ovšem je, že se režie druhé části Spideyho dobrodružství opět ujme Jon Watts, právě tak jako scénáristé Chris McKenna a Erik Sommers. Projekt má ohlášenou premiéru na červenec 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také