Trailer #3: Jurský svět 2: Zánik říše (2018) – Přesun ke komornímu hororu?

Přečtěte si

Nejlepší francouzské filmy za posledních 10 let

Kdo by neměl rád francouzské filmy. Doba Četníků už je sice dávno pryč, ale skvělé filmy se ve Francii...

Disneyho hrané remaky seřazeny od nejhoršího po nejlepší

Očekávanou Mulan uvidíme už v září (v kině nebo na internetu), a tak jsme seřadili zbylé Disneyho hrané remaky...

Nejlepší filmy Andyho Samberga

Andy Samberg právě válí v nejlepší komedii tohoto léta Palm Springs. Snímek z produkce Hulu se dostal i do...

Autor

Druhý Jurský svět půjde nejspíš trochu jiným směrem, než první díl. Od velkolepých bitev mezi pravěkými monstry se série přesouvá spíš ke komornějšímu hororu a většímu důrazu na lidské padouchy.

Protože z dinosauřího ostrova se stala kritická oblast, musejí být dinosauři přesunuti jinam. Pochopitelně tam, kde je lze komerčně využít a kde bude větší prostor pro chamtivou společnost InGen, skutečné padouchy série.

V novém traileru vidíme překvapivě málo veleještěrů, kteří se prohánějí po volných pláních. Místo toho se tísní v uzavřených temných prostorech, což na jednu stranu vyjadřuje zbavení svobody, na druhou stranu posiluje hororovou atmosféru a větší napětí pro postavy, které se v těch prostorech tísní s nimi. Ať už jde o kontejner, přepravující tyranosaura, aukční síň, kde pravěkého dravce rozčilují fotografové nebo dětský pokoj, kam se za malou holčičkou přijde podívat raptor, lidé rozhodně nejsou v úzkých prostorách v bezpečí. A jak trailer postupně ukazuje zvířata ve stále volnějším prostoru a Jeff Goldblum pokračuje v apokalyptických proslovech, tušíme, že to nebude říše dinosaurů, co tu bude zanikat. Ještě že Chris Pratt je stále stejně drsný a po ruce má raptořího parťáka Blue, který mu opět kryje záda.

Zdroj: Obrazor.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také