TOP 7: Dokumenty o dětech a nezletilých

Přečtěte si

Autor

Nový český dokumentární film Nic jako dřív není rozhodně první ani poslední dokumentární film zaměřený na život mladých lidí. Jaké další stojí za zhlédnutí?

Full Battle Rattle

Teenageři z americké armády jsou posláni do pouště v Kalifornii, aby trénovali před odjezdem do Iráku, kde zuří válka. Tím se zabývá dokument z roku 2008, který si klade za cíl divákům přiblížit život mladého vojáka.

A Walk to Beautiful

Další americký snímek, tentokrát od režisérky Mary Olive Smith. Ta zaznamenala příběh pěti etiopských dívek cestujících do nemocnice v Addis Aběbě. Na tomto pracovišti se specializují na léčbu píštěle způsobené problematickým porodem u mladých dívek, jejichž těla ještě neprošla úplným vývojem. Tyto ženy pak nedokážou ovládat své vyměšování a jsou zavrženy svými rodinami a přáteli.

Děti online

Český dokument Kateřiny Hager se zaměřuje na problémy generace vyrůstající ve světě počítačů, internetu a chytrých telefonů. Jaký je svět těchto dětí? A jaká nebezpečí na ně v kybersvětě čekají? Na tyto a mnohé další otázky se snaží snímek odpovědět.

Zbav nás všeho zlého

Tento dokument zpracoval příběh amerického faráře Olivera O’Gradyho, který znásilnil přes sto dětí. Církev ho ale chránila, přestože její představitelé o těchto jeho činech věděli. Dokument se zaměřuje obecně na obtěžování dětí.

Větší, silnější, rychlejší

Chris Bell se snaží ve svém dokumentu poukázat na úskalí amerického přístupu k vítězství. Děti jsou od malička posedlé úžasnými hrdiny a chtějí být nejlepší za každou cenu, jak Bell ukazuje na příběhu sebe sama a svých bratrů. Po vyzpovídání spousty slavných a úspěšných Američanů se však ukazuje, že není vše zlaté, co se třpytí.

Normální autistický film

Další český dokumentární snímek, tentokrát jde o tvorbu Miroslava Janka. Janek zaznamenal život pěti dětí, které společnost nálepkuje jako autisty. Každé z dětí je nějak mimořádně nadané, mají však odlišný pohled na svět. Kdo ale může určit, co je vlastně normální a co ne?

Bowling for Columbine

Odvážný dokumentarista Michael Moore se tentokrát zabývá posedlostí zbraněmi občanů USA. Dokument je propojen příběhem dvou mladíků kteří se v roce 1999 rozhodli zaútočit na svoje spolužáky na střední škole v Columbine. Zastřelili tehdy celkem 13 lidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také