Ohlédnutí za akčním sci-fi Pacific Rim

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Už je tomu pár let, co svět naposledy napadli Kaiju, a tak jsme se vám u příležitosti vstupu sequelu Pacific Rim: Povstání do kin rozhodli připomenout, jak probíhala první invaze.

Pilotní snímek s podtitulem Útok na Zemi lákal na velká jména jak z řad herců, tak tvůrčího štábu. Režie se ujal oscarový Guillermo del Toro (Faunův labyrint, Hobit, Tvář vody), který se podílel i na tvorbě scénáře po boku Travise Beachama. V titulních rolích se pak objevil například Idris Elba, Charlie Hunnam nebo Charlie Day.

Časoprostorová trhlina v Pacifiku jednoho dne zapříčinila, že se lidé poprvé setkali s příslušníky jiného druhu. Většina občanů asi očekávala emzáckou intervenci spíš z nebes než z vody, ale podmořští gigantičtí ještěři Kaiju roky bez milosti likvidovali města všude na světě. Vnější nepřítel spojil národnosti odlišných kultur, náboženství a politického uspořádání, a tak vznikl projekt Jaeger. Díky němu vytvořili lidé prostředek na boj s Kaiju, enormně velké roboty, kteří byli zevnitř ovládáni piloty. Každý z pilotů zastupoval jednu „hemisféru“ robota a společně byli navíc neurologicky propojeni, čímž spolu sdíleli své pocity a vzpomínky. To usnadňovalo koordinaci a synchronizovanost pilotů. Vysoce úspěšnými piloty Jaegeru s názvem Gipsy Danger byli bratři Raleigh a Yancy demolující Kaiju jako na běžícím páse.

Jeden souboj však Yancyho stál život, a proto se jeho bratr stáhl do ústraní. Program byl vzhledem k vysokým nákladům zastaven a Jaegeři zbaveni služby, avšak Kaiju atakovali planetu dále. Posledním realizovatelným plánem se tedy stala destrukce brány, skrze kterou se monstra dostávala na Zemi, atomovou bombou. Raleigha se podařilo získat zpátky, ale po komplikacích s pilotováním s Mako se s ním nepočítalo do akce. Lidem zbyli jen čtyři Jaegeři, které postupně Kaiju likvidují v boji, a tak se Raleigh musí rozhodnout, zda přispěje k záchraně světa, či nikoliv.

Přestože se první film nestal asi takovým hitem, jak se předpokládalo, dočkal se pokračování. Na tom už se však nepodílí ani del Toro, ani nikdo z původního hereckého obsazení.  Jedním z hlavních hrdinů snímku je syn maršála Pentecosta, jenž zemřel kvůli ozáření ze starého modelu Jaegera. Jmenuje se Jake, a i když měl zpočátku výhrady k nálepce hrdiny, stoupající hrozba Kaiju jej vyburcuje k účasti na projektu, a dokonce se ujme role velitele nové jednotky bojující za záchranu Země. Pokračování Pacific Rim: Povstání už režíroval Steven S. DeKnight (Spartacus, Daredevil), pro něhož bude film prvním celovečerním debutem.

Pokud jste zvědaví, jak sequel dopadl, nezbývá než vyrazit do kina. Snímek v programech hledejte od tohoto čtvrtka.

1 komentář

  1. Já bych teda řekl, že z původního hereckého obsazení se opět podílí Rinko Kikuchi, i když už nejde o hlavní roli a pánové Charlie Day a Burn Gorman v roli dua trochu trhlých vědců.
    Guillermo del Toro je jedním z producentů, takže se také stále podílí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také