Croft. Lara Croft. Co je zač slavná nebojácná archeoložka?

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Po Angelině Jolie převzala štafetu oscarová Alicia Vikander, která rovněž počítačovou postavu ztvárnila ve velkorozpočtovém snímku. Dcera boháče a milovnice adrenalinových sportů měla nádherné dětství a po čem toužila, to měla. Jenže pak přežila nehodu a její život se změnil.

Lara Croft se narodila na svátek svatého Valentýna v roce 1968, třebaže starší herní série s archeoložkou uvádí, že se narodila o rok dříve. Rodištěm ženské variace na Indianu Jonese je britský Wimbledon, kde se narodila lordu Richardu a lady Amelii Croftovým. Díky svým bohatým rodičům se jí dostalo od tří do jedenácti let soukromému vyučování. Poté nastoupila do wimbledonské dívčí střední školy, kterou ukončila ve svých šestnácti letech. Následující dva roky strávila ve Skotsku na gordonstounské internátní škole. Po absolvování tohoto studia se na tři léta přemístila do Švýcarska na soukromou dívčí školu.

V jedenadvaceti letech ji však potkala událost, kvůli které se změnila. Když se vracela z dovolené, tak její letadlo havarovalo v Himalájích. Lara Croft byla jediná, která pád stroje přežila. Díky tomu se musela spolehnout sama na sebe. Když po několika dnech dorazila do nejbližší vesnice, mohla kontaktovat rodinu a dopravit se konečně domů. Nehoda a následné přežívání ji však ukázaly, že jí to jde lépe samotné, než být součástí anglické šlechty. Proto se rozhodla studovat dávné civilizace a podnikat cesty po celém světě.

V tomto případě se však musela spolehnout jen a jen na sebe, protože rodiče jí kvůli tomuto koníčku vydědili. Začala tak psát cestovní průvodce nebo vydávat zápisky ze svých dobrodružných cest, díky čemuž se dostala do povědomí. Vydala knihy jako Tyrannosaurova čelist u mé hlavy a Zabití Sechkvose. Postavila se na vlastní nohy a navíc jí její teta věnovala sídlo v Surrey, které je známé jako Croft Manor. Od té chvíle se Lara Croft zúčastnila několika výprav a našla několik slavných archeologických nálezů jako Archa úmluvy nebo Seraph, což je artefakt umožňující odemknutí brány tibetského kláštera.

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Autor by si měl nejdřív zjistit co to Tomb Raider je a kdo vůbec je Lara Croft. Lara přišla o matku jako dítě, když otevřela bránu do jiné dimenze. Po té se Lara začala věnovat archeologii aby našla další podobná místa kde by mohla najít matku. O otci jsem ve hře zmínku neviděl, ale také jsem nehrál všechny díly. Ty filmy s Angelinou si sice začali šlapat svojí cestou ale furt se drželi atmosféry hry, tenhle novej film s Alicií je jen ubohá napodobenina Tomb Raidru jako nejnovější hry

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také