Jak jsme už psali, Warner Bros. chystají vedlejší film, mapující začátky jednoho z nejikoničtějších záporáků všech dob; Jokera. Pro roli bledého krále zločinu měl původně projekt, produkovaný Martinem Scorsesem a režírovaný Toddem Phillipsem (Pařba ve Vegas), vyhlédnutého Leonarda DiCapria. Ten ale nakonec roli odmítl. Phillips ale, jak se zdá, sehnal více než zajímavého “náhradníka…”

Vzhledem k neúspěchu snahy o provázané filmové universum, nesoucí název DCEU (DC Extended Universe), se Warneři rozhodli, že budoucí filmy budou provázané jen minimálně (Wonder Woman 2, ani Aquaman tak pravděpodobně k Justice League 2 nezamíří), a zároveň vyprodukují nějaké ty filmy mimo hlavní proud. Právě takovým projektem je chystaná “sólovka” Jokera. Ta se dle všeho vůbec nedotkne toho současného, kterého ztvárnil v Sebevražedném oddílu Jared Leto, jenž si svou roli má zopakovat minimálně v pokračování zmíněného snímku, v “romanci” Joker and Harley a ve filmu, kde bude hrát mimo jiné (nepočítáme-li Catwoman a Poison Ivy) prim Harley Quinn, tedy Gotham Sirens.

To tedy znamená, že v budoucnu uvidíme v kině hned dva různé Jokery. A vzhledem k tomu, že v klaunově sólovém filmu si dle nejnovějších zpráv nemá zahrát nikdo jiný, než v titulku zmíněný Joaquin Phoenix, jeden z nejtalentovanějších herců současnosti, je se rozhodně nač těšit. Pod produkčním dohledem Scorseseho totiž vznikne osmdesátková R rated žánrovka, která by opravdu mohla předčit všechna očekávání. Vážnější pojetí by rozhodně sedlo i titulnímu charakteru samotnému. Protože ne každému, řekněme konzervativnějšímu fandovi komiksů, musí poněkud extravagantní Letovo pojetí Jokera vyhovovat. Phoenix má bezesporu potenciál se minimálně vyrovnat po právu adorovanému Heathu Ledgerovi, Jacku Nicholsonovi, či Marku Hamillovi, kteří tolik oblíbenou a ikonickou postavu šíleného klauna v průběhu let definovali.

Ačkoli nejprve se hovořilo jen o předčasném zvažování Phoenixe, nejnovější zprávy hovoří o tom, že roli už přijal a jen se dolaďují detaily. Pro herce to není poprvé, co mu byla nabídnuta role v komiksovém filmu. V minulosti již odmítl kupříkladu úlohu Hulka v Avengers, ba dokonce Lexe Luthora v Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Zvažován byl i jako Doctor Strange. Dost možná jen čekal na tu správnou roli. A že Joker je pořádná výzva! Pokud tedy šeptanda nelže, můžeme se dost možná těšit na temnější a právě Nolanovu pojetí bližší ztvárnění Jokera hercem, který se na postavu od pohledu velice hodí. Navíc ti, co četli kultovní Kameňák (který by jakožto komiks, který představil Jokerův dnes oficiální, mlhou zastřený původ, rozhodně měl posloužit jako předloha), dají zapravdu že Phoenix je mu opravdu podobný a do gangsterky perfektně zapadne. Nezbývá než doufat, že to vyjde a že se nakonec ve filmu objeví i Batman, protože jen velmi těžko můžeme mít alfu bez omegy…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here