TOP 10: Nejlepší filmové labyrinty

Přečtěte si

Autor

Filmová série Labyrint přichází s dalším dílem nazvaným Vražedná léčba. Tvůrci Labyrintu ale rozhodně nejsou první, koho námět hledání cesty ven z labyrintu napadl. Jaká jsou tedy další slavná filmová bludiště?

13 duchů

Když se Arthur (Tony Shalhoub) s rodinou nastěhuje do domu po strýci, neví, co je zde čeká. Tento dům je totiž bludiště plné pohyblivých stěn a mechanismů. Navíc tu rodina není sama. Spolu s nimi tu žije 13 duchů.

Hněv titánů

V pokračování filmu Souboj titánů se znovu setkáváme se Perseem (Sam Worthington), který žije poklidný život rybáře se svým synem. Mezitím ale lidé přestávají být bohům věrni a bohové slábnou. Ztrácejí kontrolu nad vězněnými titány, proto se Perseus vydává do podsvětí osvobodit Dia a porazit titány. A cestou samozřejmě musí projít bludištěm.

Hellraiser II: Svázaný s peklem

V tomto snímku vám režisér Tony Randel ukáže peklo a podsvětí  z nového úhlu, a to právě ve formě labyrintu. Hlavní hrdinové se zde setkávají s nejrůznějšími příšerami, které byste nejspíš nechtěli potkat ani v noční můře, natož s nimi být uvězněni v bludišti.

Kostka

Šest naprosto odlišných jedinců musí spojit své síly v cestě za svobodou. Probudí se totiž uvězněni v kostce, ze které vede šest dveří do dalších šesti kostek. V každé další kostce je dalších šest dveří. Najdou cestu ven?

Labyrint

V tomto filmu vás George Lucas zavede do fantasy světa plného podivných postav. Mladou Sarah (Jennifer Connelly) už nebaví hlídat svého mladšího bratra, a tak ho nechává unést postavami ze své oblíbené knihy Labyrint. Sama se ale za bratrem musí vydat a z labyrintu ho zachránit.

Labyrint: Útěk

Thomas (Dylan O’Brien) se probral v podzemním výtahu, který ho vyvezl na louku obklopenou zdmi. Na nic si nepamatuje. Ihned se potkává se skupinou mladíků, které potkal stejný osud. Společně se snaží přežít a najít cestu ven. Každé ráno se totiž otevírá obrovská brána, která vede do labyrintu. Večer se brána uzavírá a kdo se nestihne vrátit, nepřežije.

Harry Potter a ohnivý pohár

Harry (Daniel Radcliffe) se vrací počtvrté do Bradavic. Tenhle školní rok bude ale jiný. Bradavice budou totiž místem dění Turnaje tří kouzelnických škol. Přihlásit se smí pouze studenti starší 17 let, jméná tří šampionů vybere podle tradice ohnivý pohár. Ten ale vybere tentokrát i čtvrtého šampióna. A tím není nikdo jiný než Harry. Čekají ho  tři obtížné úkoly a poslední úkol se odehrává právě v bludišti.

Faunův labyrint

Ofélie (Ivana Baquero) se jednou v noci zatoulá do starodávného labyrintu. Potká zde fauna, který jí poví, že je princeznou jakési pohádkové říše a musí mo pomoct tuto říši zachránit. Cestou ji ale čeká mnoho nelehkých úkolů.

Osvícení

Spisovatel Jack (Jack Nicholson) přijme práci správce osamoceného hotelu, který je obklopen rozsáhlým bludištěm. Zatímco se Jack snaží psát svou novou knihu, jeho manželka a syn začnou prozkoumávat bludiště. Jack se vydá za nimi. Je ale jasné, že všichni se ven nedostanou.

Počátek

Christopher Nolan vás obohatí o zcela nový druh bludiště. Není totiž hmatatelné, je ve vaší hlavě. Hlavní hrdinové propojují sny a pouštějí se hluboko do lidské mysli. Vzpomenou si ještě do kolika snů vstoupili? Sní nebo bdí? Jistá cesta z bludiště snů je jen jedna: zabít se.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také