Yesterday

Za pouhé tři dny byl v roce 2016 natočen slovenský fanfilm z universa SW. Vytvořen byl v rámci soutěže vypsané Lucasfilmem/Disneym. Té se bohužel dle slov režiséra Romana Gregoričky nezúčastnil kvůli pětiminutovému limitu, na který nešlo ani při nejlepší vůli dosáhnout. Brzkou premiéru si pak krátkometrážní snímek s takřka profesiálním zpracováním odbyl už v prosinci na tradičním brněnském Fénixconu. 

“One day I’ll become…,” byl začátkem ledna zveřejněn i na YouTube a pokud jste jej ještě neviděli a máte jen trochu rádi Star Wars, rozhodně to níže napravte. Za zhlédnutí stojí nejen díky překvapivě dobrému vizuálnímu zpracování, ale i díky hudbě. Její skladatel ji zkomponoval tak skvěle, že prakticky zní jako John Williams.

I přes dlouhou postprodukci (která probíhala tak dlouho díky tomu, že projekt je neziskový), se bezesporu jedná o jeden z nejlepších SW fanfilmů vůbec. Jeho děj se odehrává během galaktické války z pohledu malého vesnického chlapce na bezvýznamné planetě (povědomost tohoto ústředního tématu krásně odráží filmy, kterým skládá poctu) v době, kdy Sithové získali jedijský seznam malých dětí citlivých na Sílu, a začali se jich pomocí námezdních lovců zbavovat. Náš hrdina začíná pociťovat Sílu a vidí možné odlesky budoucnosti, naznačující, že cesta jež se před ním otevírá má nejasnou podobu. Tedy jak světlou, tak temnou stranu Síly…

Loading...
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here