One day I’ll become… je úchvatný slovenský fanfilm ze světa Star Wars

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Za pouhé tři dny byl v roce 2016 natočen slovenský fanfilm z universa SW. Vytvořen byl v rámci soutěže vypsané Lucasfilmem/Disneym. Té se bohužel dle slov režiséra Romana Gregoričky nezúčastnil kvůli pětiminutovému limitu, na který nešlo ani při nejlepší vůli dosáhnout. Brzkou premiéru si pak krátkometrážní snímek s takřka profesiálním zpracováním odbyl už v prosinci na tradičním brněnském Fénixconu. 

„One day I’ll become…,“ byl začátkem ledna zveřejněn i na YouTube a pokud jste jej ještě neviděli a máte jen trochu rádi Star Wars, rozhodně to níže napravte. Za zhlédnutí stojí nejen díky překvapivě dobrému vizuálnímu zpracování, ale i díky hudbě. Její skladatel ji zkomponoval tak skvěle, že prakticky zní jako John Williams.

I přes dlouhou postprodukci (která probíhala tak dlouho díky tomu, že projekt je neziskový), se bezesporu jedná o jeden z nejlepších SW fanfilmů vůbec. Jeho děj se odehrává během galaktické války z pohledu malého vesnického chlapce na bezvýznamné planetě (povědomost tohoto ústředního tématu krásně odráží filmy, kterým skládá poctu) v době, kdy Sithové získali jedijský seznam malých dětí citlivých na Sílu, a začali se jich pomocí námezdních lovců zbavovat. Náš hrdina začíná pociťovat Sílu a vidí možné odlesky budoucnosti, naznačující, že cesta jež se před ním otevírá má nejasnou podobu. Tedy jak světlou, tak temnou stranu Síly…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také