Víkendové tržby: Coco slaví už tři týdny v kuse

Přečtěte si

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

12 dokumentů o pandemii Covidu-19

Pokud vám všudypřítomný koronavirus ještě neleze krkem, můžete se o něm dozvědět i něco víc. Třeba to, co se...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Nepříliš zajímavý víkend pro fanouška filmových tržeb. Čeká se na nové Star Wars a novinka Morgana Freemana otevřela v kinech naprosto hrůzostrašně. 

  1. místo – Coco: 18,3 milionů, 3. týden v žebříčku
  2. místo – Liga spravedlnosti: 9,6 milionů, 4. týden v žebříčku
  3. místo – Wonder: 8,4 milionů, 4. týden v žebříčku
  4. místo – The Disaster Artist: 6,4 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Thor: Ragnarok: 6,3 milionů, 6. týden v žebříčku
  6. místo – Táta je doma 2: 6 milionů, 5. týden v žebříčku
  7. místo – Vražda v Orient expresu: 5,1 milionů, 5. týden v žebříčku
  8. místo – The Star: 3,7 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Lady Bird: 3,5 milionů, 6. týden v žebříčku
  10. místo – Just Getting Started: 3,2 milionů, novinka

Předvánoční období bývá v posledních letech poznamenáno čekáním na novou epizodu Star Wars, proto se většina studií nechce pouštět do křížku s touto těžkou filmovou vahou a do kin posílají spíše outsidery. Na prvních místech žebříčku se toho od minulého (a předminulého) týdne vůbec nic nezměnilo. Stále vede animák Coco pronásledovaný komiksovou Ligou spravedlnosti a adaptací světového bestselleru Wonder.

Pro bramborovou pozici se vyšvihl The Disaster Artist, údajně nejlepší filmový počin Jamese Franca (zde režíruje a hraje hlavní roli), který by snad měl i cílit na nějakou tu odbornou cenu. Tento „film o filmu“ poskočil oproti minulému týdnu z dvanáctého na čtvrté místo a dává o sobě hlasitě vědět před blížícím se oscarovým ceremoniálem.

Tento týden mě mrzí vyloženě jen umístění novinky Just Getting Started s hereckými legendami Morganem Freemanem a Tommy Lee Jonesem. Desátá příčka a 21. nejhorší otevírací víkend všech dob v poměru distribuce/celkové tržby. Snímku nepomůže ani relativně skromný rozpočet kolem 22 mega. Tohle bude velká facka pro už tak nepříliš rentabilní studio Broad Green Pictures.

Za týden se tu rozepíšu o debutovém víkendu nových Hvězdných válek a vy můžete tipovat, na jaké cifře se tento milionový (miliardový!) maraton rozběhne. Očekává se, že Poslední z Jediů bude čtvrtým filmem historie, kterému se podaří odstartovat v kinech s částkou přes 200 milionů dolarů. Tak uvidíme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také