TOP 20: Nejhorší filmy roku 2017 podle Rotten Tomatoes

Přečtěte si

Autor

Další rok je za námi. Uplynulých dvanáct měsíců nám přineslo nespočet dlouho očekávaných filmů, ne všechny se ale vydařily, a proto pro vás web Rotten Tomatoes vybral 20 nejhorších filmů tohoto roku. Ať už se s tímto seznamem ztotožníte, nebo ne, jedno je jasné: Emoji ve filmu do něj patří.

20. Ghost in the shell (46 %)

Sci-fi snímek režiséra Ruperta Sanderse, natočený podle japonského manga komiksu, se odehrává v blízké budoucnosti. Moderní technologie už není jen součástí lidských životů, ale i lidí samých. Hlavní hrdinka Major (Scarlett Johansson), jediný přeživší kyberteroristického útoku, je první člověk s robotickou tělesnou schránkou. Major si ale na svůj lidský život nepamatuje a svůj nový život zasvětí boji s kyberteroristy. Hlavní hrdinka se tak nepotýká jen se zločinem, ale i s pochybnostmi ohledně své minulosti a snahou vzpomenout si. Příběh už byl zfilmován v roce 1995 v Japonsku, kde sklidil velký úspěch a stal se inspirací pro filmy jako je Matrix.

19. Liga spravedlnosti (40 %)

Jde o pokračování rozjeté DC série režiséra Zacka Snydera navazující na loňský snímek Batman vs Superman. Po smrti Supermana hledají Batman (Ben Affleck) a Wonder Woman (Gal Godot) společně další nadlidi, kteří by se k nim přidali a čelili s nimi nové hrozbě. Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller) se k nim opravdu připojí a společně se pokusí znovu zachránit planetu Zem.

18. Jigsaw (34 %)

Po 7 letech se vrací hororová série Saw s 8. dílem. Po celém městě se začínají objevovat zohavená těla a všechny důkazy napovídají, že jde o dílo Johna Kramera. Ten je ale už dávno po smrti. A zatímco se detektiv Halloran (Callum Keith Rennie) a patolog Logan Nelson (Matt Passmore) snaží záhadu vyřešit, pokouší se čtveřice hrdinů přežít další řádění dotyčného vraha.

17. Monster trucks (31 %)

Snímek pojednává o hlavním hrdinovi Trippovi (Lucas Till). Tripp chodí na střední školu a jako přivýdělek opravuje lidem auta. Jednoho dne na vrakovišti u své dílny objeví podivné stvoření, které pojmenuje Creech. Brzo se s příšerkou spřátelí a vydávají se na cestu, jejímž cílem je najít Creechovu rodinu. Protože by ale příšerka cestující v autě mohla být podezřelá, schová ji Tripp pod kapotu svého auta. Creech mu cestou nejednou svými dlouhými chapadly pomůže.

16. Kolo zázraků (30 %)

Drama vzniklo pod režisérskou taktovkou Woody Allena. Film se odehrává v 50. letech 20. století v prostředí zábavního parku Coney Island. Děj se točí kolem promiskuitní Ginny (Kate Winslet), bývalé herečky, která pracuje jako servírka. Její manžel kolotočář Humpty (Jim Belushi) je hrubián, často pije a s manželkou příliš času netráví. Navíc k nim přijíždí Humptyho dcera Carolina (Juno Temple), která je vdaná za mafiána a schovává se před FBI. Ginny si začne románek s mladým plavčíkem jménem Mickey (Justin Timberlake). Mladý Mickey si ale začne i s Carolinou a vzniká jakýsi milostný čtyřúhelník.

15. Král Artuš: Legenda o meči (30 %)

Režisér Guy Ritchie přináší další filmovou verzi staré legendy. Artuš (Charlie Hunnam) vyrůstá v městských uličkách vychováván prostitutkami a  vůbec netuší, že je dědic královského trůnu. Jako král mezitím vládne Artušův strýc Vortigern (Jude Law), který Artuše vyhnal, když byl ještě dítě. Vše se ale změní, když Artuš vytáhne z kamene legendární meč exkalibr.

14. Matky na tahu o Vánocích (28 %)

Je známo, že Vánoční svátky jsou pro všechny matky velmi náročné období. Amy (Mila Kunis), Kiki (Christen Bell) a Carla (Kathryn Hahn) se ale rozhodnou, že i Vánoce si zaslouží pořádnou pařbu. Tentokrát se ale na scéně objevují i jejich vlastní matky.

13. The Book of Henry (21 %)

Henry Carpenter (Jaeden Lieberher), jedenáctiletý génius, žije s mladším bratrem Peterem (Jacob Tremblay) a maminkou Susan (Naomi Watts) na předměstí. Henry díky své vysoké inteligenci úspěšně obchoduje na burze a podaří se mu tak zajistit svou rodinu. Jako každý mladý chlapec si Henry brzy vypěstuje náklonnost ke své sousedce Christině (Maddie Ziegler), zjistí ale, že ji týrá její otec. Henry se snaží situaci řešit, jak nejlépe to svede.

12. Underworld: Krvavé války (20 %)

Další díl přidala letos i série Underworld. Film začíná, když je upíří smrtonoška Selena (Kate Beckinsale) stále na útěku před upíry, kteří ji zradili, a lykany. Ti se ji snaží dopadnout a přinutit ji zavést je ke své dceři. Na scéně se objevuje David (Theo James) právě včas, aby ji pomohl v boji s lykany. Jeden z nich ho ale postřelí a jeho rána se nehojí. Ukryjí se do bezpečí a Selena zjišťuje, že kulka se sama hýbe a dál prostupuje Davidovým tělem.

11. Táta je doma 2 (18 %)

Dusty (Mark Wahlberg) a Brad (Will Ferrell), kteří jsou nyní přátelé, se rozhodnou svým dětem uspořádat ty nejlepší Vánoce. Na scénu ale přichází jejich vlastní tátové, kteří přijedou na svátky. Zatímco Dustyho otec (Mel Gibson) je přísný chlapík ze staré školy, Bradův otec (John Lithgow) je velmi emotivní a je pro každou legraci. Obě rodiny se musí snažit, aby se Vánoce vydařily.

10. All Eyez on Me (18 %)

Film režiséra Bennyho Booma zachycuje život hip-hopového zpěváka Tupaca Shakura. Jeho matka ho učila být hrdým černochem a už jako malý chlapec vnímal nespravedlnost v postavení společnosti vůči afroamerickým spoluobčanům. Čím je starší, tím se ale vzdaluje ideálům své matky a rozhodne se studovat uměleckou školu v Baltimoru.

9. The house (17 %)

Americká komedie vypráví příběh Scotta (Will Ferrell) a Kate (Amy Poehler), kteří zjistí, že přišli o všechny úspory určené na studium jejich dcery. Rozhodnou se proto otevřít si spolu se sousedem (Jason Mantzoukas) ilegální kasino. A začne se jim docela dařit.

8. Temná věž (16 %)

Jedenáctiletý Jake začne mít vize o jakémsi muži v černém, který chce ovládnout temnou věž a zničit celý vesmír. Jeho matka a doktoři to považují za zlé sny, které jsou umocněny nedávnou smrtí Jakeova otce. Jake ale najde byt z jedné z jeho vizí a objeví portál do světa, z kterého jeho vidiny pochází.

7. Mumie (16 %)

Příběh začíná ve starověkém Egyptě, kde je princezna Ahmanet (Sofia Boutella) první v nástupnické linii na trůn. Tak je tomu ale jen do doby, než se jejímu otci narodí syn. Ahmanet je tak ambiciozní, že se rozhodne vyvraždit svojí rodinu. Poté ji ale zajme kněží jejího otce a mumifikuje ji zaživa. O dva tisíce let později najdou její hrob Nick Morton (Tom Cruise) a Jenny Halsey (Annabell Wallis). Nechají sarkofág převézt do Londýna, letadlo ale havaruje. Nick havárii přežije, jenže začne boj o život s princeznou Ahmanet, která se dostane ze sarkofágu ven.

6. Transformers: Poslední rytíř (15 %)

Cade Yeager (Mark Wahlberg) se spojí s jedním z transformerů, Bumblebeem, a snaží se vypátrat, proč transformeři cestují už po staletí zrovna na naší planetu. Vydají se proto za odborníkem na transformery Edmundem Burtonem (Anthony Hopkins). Ten věří, že odpověď lze nalézt v minulosti.

5. Emoji ve filmu (9 %)

Příběh se odehrává v aplikaci na textové zprávy, kde se nachází město Textopolis. V něm žijí všechny emotikony. Každý má ale jen jeden výraz. Kromě smajlíka jménem Gene. Gene je z toho ale nešťastný a rozhodne se stát „normálním“ smajlíkem.

4. Velká oříšková loupež 2 (9 %)

Veverčák Bručoun a jeho přátelé musí zabránit výstavbě zábavního parku na místě jejich domova. Snaží se sabotovat práci dělníků v parku, ti to však nahlásí starostovi, který na ně pošle tým deratizátorů.

3. Kruhy (7 %)

Na úspěšný první díl se snažili tvůrci navázat i u hororu Kruhy. V roce 2013 vypráví pasažér letadla do Seattlu o kazetě se Samarou. Jedna cestující ho slyší a ptá se, zda udělal kopii. V momentě, kdy muž odpoví, že ne, objeví se Samara a letadlo spadne. O dva roky později koupí jeho video přehrávač univerzitní profesor Gabriel (Johnny Galecki) i s kazetou, která je uvnitř. Vytvoří tajnou skupinu, která s videem experimentuje a předává ho dál.

2. Tyler Perry’s Boo! 2: A Madea Halloween (6 %)

V této hororové komedii jde mladá dívka Tiffany (Diamond White) na studentskou party, která se odehrává ve strašidelném kempu. Její kamarádi se vypraví za ní, musejí ale bojovat  o holý život, když se objeví příšery a skřeti.

1. Just Getting Started (5 %)

Na prvním místě se umístil film Just Getting Started režiséra Rona Sheltona, a to i přes hvězdné obsazení tohoto snímku. Právník Duke (Morgan Freeman), který dřív bojoval v soudních sporech proti zločineckým organizacím, a agent FBI Leo (Tommy Lee Jones) si užívají poklidný důchod ve ville Capri. Ještě naposledy ale vymění svůj klid za boj s mafií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také