Star Wars: Poslední z Jediů: Návrat síly, světelných mečů a přátelství

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Kdysi dávno v jedné předaleké galaxii… Kdo by ty známé, do hlubokého vesmíru zajíždějící slova neznal. Nejnovější díl Star Wars vtrhne do kin oficiálně již tento čtvrtek a slibuje opět epickou jízdu plnou síly, světelných mečů, přátelství, zrady, smrti a dalších důležitých faktorů. Souboj impéria a rebelů dostává do vínku další kolo. Jak tento souboj dopadne?

Sedmá epizoda ukázala, že se na šachovnici objevily nové důležité figurky a partie mezi dvěma odvěkými rivaly, rebely a impériem, tak dostala další rozměr. Hrdinové strany „těch dobrých“ první kolo v nové trilogii sice vyhráli, ale impérium se po jednom direktu rozhodně nesloží a šach mat statečně odvrací.

Dva klíčoví hráči, Rey a Kylo Ren, pokračují ve svých životních cestách a v osmém dílu navážou na to, kde v sedmém skončili. Rey tak začne svůj výcvik vedený Lukem Skywalkerem, zatímco Kylo si líže rány poté, co s ní prohrál v přímé konfrontaci souboj. Zuřící válka nesází však jen na dva ojedinělé jedince citlivé na sílu. Své si řeknou rovněž letecké eso Poe Dameron, kapitánka Phasma a dočkáme se konečně nejvyššího velitele Snokea. Chybět nebudou samozřejmě chlupáč Chewbacca a plechový kamarád do každé rodiny R2D2.

Ukázky slibují několik bojů. Jak těch fyzických, tak i vnitřních. Rey i Kylo bojují se svými démony a osmý díl bude pro ně do určité míry i o hledání identity. Čekají nás velké pozemní i vesmírné bitvy, známé tváře, náš oblíbený svět a plno dalšího.

Filmy o filmu a české trailery

Oficiální český plakát

Režie se zhostil Rian Johnson, který do té doby upoutal pozornost povedeným Looperem. Podle prvních ohlasů je Poslední z Jediů vůbec jedním z nejlepších dílů a máme se na co těšit. Studia byla s Johnsonovou prací natolik spokojena, že mu rovnou svěřila i další díl nově plánované trilogie – díl desátý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také