Star Wars: 5 postav rozšířeného universa, které by si zasloužily vlastní film

Přečtěte si

Recenze: Daleko od Reykjavíku bojuje houževnatá farmářka proti zkorumpovanému systému

Snímky o silných ženách dostávají v kinematografii opravdu dostatek prostoru. Letos se v kinech již objevily Malé ženy, na...

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Star Wars jsou fenomén, který přinesl světu nejen několik filmů, ale rovněž knihy, video hry a spoustu dalšího. Které postavy známé z takzvaného rozšířeného universa by si zasloužily vlastní snímky?

5) Republic commando

Delta, Sev, Fixer a Scorch. Čtyřčlenná elitní jednotka republiky spatřila světlo světa díky videohře Star Wars: Republic commando a veřejnost přesvědčila o tom, že občas se mezi záplavou veskrze průměrných her z populárního světa Jediů najde nějaký ten klenot. Dílo vynikalo svou kvalitou a na svou dobu i skvělým zpracováním. Smrtící vojáci plnili jednu misi za druhou a jejich zápolení rozhodně nebylo jen o zabíjení.

4) Darth Plageius

Palpatine je někdo, kdo se jen tak před někým neskloní. Ale i vůdce impéria byl kdysi jen pouhým žákem. Jeho mistrem byl Darth Plagueis, který byl velice zběžně zmíněný v Pomstě Sithů. Tam o něm bylo řečeno, že byl natolik mocný, že dokázal ošálit dokonce i smrt. Ovšem tu svou ne, jelikož ho jeho žák ve spánku usmrtil. Jeho barvitý příběh byl více rozpracovaný v románu Jamese Lucena – Star Wars: Darth Plageius. Pokud by o něm vznikl film, dočkali bychom se rovněž jakéhosi prequelu a originu i samotného Palpatina, a to stojí za to.

3) Plo Koon

Star Wars je sága oplývající skvělými vedlejšími postavami a Plo Koon je jednou z nich. Že nevíte, kdo to je? Tento Kel Dor neschopný dýchat kyslík, dostal ve filmech jen pár vteřin, ale v rozšířeném universu to byl celkem frajer. Mistr páté šermířské formy zvané Shien byl natolik mocný, že se ho bál samotný Darth Maul. Dokázal vytvářet malá tornáda, mlhu či zmrazit vodu a kromě toho byl rovněž zdařilým telepatem. Jako jediný Jedi dokázal ovládat “světlou” obdobu sithského blesku, kterou pojmenoval Elektrický soud. Tento Jedi toho v sobě skrývá hodně a rozhodně je víc než jen “ten podivný týpek v masce”.

2) Kyle Katarn

Bývalý voják impéria je pro všechny herní nadšence velice dobře známou postavou. Nejdříve stormtrooper, později rytíř Jedi trénovaný samotným Lukem Skywalkerem byl hrdinou herních pecek s podtitulem Jedi Knight. Jeho boje s proklatými sithy a romance se svou sličnou pilotkou Jan Ors zaujala nejen fanoušky této hvězdné ságy.

1) Darth Revan

Na seznamu tato legenda nemůže pochopitelně chybět. Slavné RPG Knights of the old republic z doby staré republiky poutá svou pozornost na tajemného Dartha Revana, který zradil svůj řád Jediů a dostal se na šikmou plochu. Spolu se svým učedníkem Darthem Malakem po válce s Mandaloriany přešel na temnou stranu síly. Jeho vzestup a pád byly hlavním aspektem zmíněné hry. V té se z pohledu hráče pomocí svých věrných a velice charismatických společníků snažíte zatopit jeho učedníkovi Malakovi. Skvělý příběh, vynikající společníci (HK – 47 byl, je a bude nejlepším robotem galaxie) a překvapivý zvrat. Je až s podivem, že zatím nevznikl film na podobný námět, protože to by byla pecka neuvěřitelných rozměrů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také