Rekapitulace: Hudební komedie Ladíme

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Do kin krátce před Vánoci vstupuje třetí díl hudební komedie Ladíme. Pokud si už přesně nepamatujete, o čem vlastně byly předchozí dva, nevadí. Společně si to teď připomeneme.

Ladíme! (2012)

Beca Mitchell, kterou ztvárnila Anna Kendrick, nastupuje na vysokou školu. A není zrovna nadšená. Místo studia by se radši věnovala mixování hudby a plnění svého největšího snu – stát se dýdžejkou. Nastupuje na stáž do univerzitního rádia a po menším nátlaku i do dívčího sboru Barden Bellas, který zpívá zásadně a cappella. Svou drzostí však Beca mezi Belly, kterým tvrdou rukou vládne upjatá Aubrey, příliš nezapadá. Na své alma mater se zpěvu však nevěnují pouze Belly, ale konkuruje jim chlapecká skupina Treblemakers.

Navzdory zastralému a nudnému repertoáru skončí Belly na regionální soutěži sborů druhé a postoupí tak až do semifinále. A ač se Beca snaží seznam písní oživit, přes Aubrey žádná změna neprojde. Na řadě jsou tak činy. Při semifinále Beca improvizuje a do tradičně prezentované písně zakomponuje skladbu novou a moderní. Dívčí kapela získá na přehlídce až třetí místo, až za skupinou Footnotes i konkurenčními Treblemakers. Přestože diváci výstup Becy ocenili, Aubrey to rozzuří, což vede Becu k odchodu z kapely.

A protože Ladíme! není žádné hlubokomyslné drama, je jasné, že tohle být konec prostě nemůže. Zatímco si hlavní hrdinka postupně uvědomuje, na kom jí ve skutečnosti záleží a že Bellas vlastně nejsou tak hrozné, snímek spěje k zaslouženému happyendu.

Ladíme 2 (2015)

Tvůrci se ke skupince nesourodých holek, které milují zpěv, vrátili o tři roky později. Přesně tolik let rovněž uplynulo od doby, kdy Bellas poprvé vyhrály prestižní celostátní soutěž ve zpěvu a capella a staly se hvězdami. Spojené státy je jednoduše milují a dostává se jim pocty nejvyšší – vystoupení před samotným prezidentem Barackem Obamou. Do cesty jim ale vstoupí nehoda, která zahrnuje příliš těsné kalhoty Tlusté Amy, odhalené intimní partie a mezinárodní ostudu.

Ze soutěže jsou po skandálu vyloučeny a Beca, která Bellas nyní vede, učiní s organizátory dohodu. Vítězství jim bude navráceno, pokud předtím vyhrají mistrovství světa ve zpěvu a capella. V cestě za očistění dobrého jméno Bellas jim kromě vlastních neshod stojí německá kapela Das Sound Machine.

Dívky si až moc dobře uvědomují, že už jim nezbývá příliš společného času, protože se po promocích rozutečou a možná se už nikdy neuvidí. Proto chopí příležitost za pačesy a předvedou jednu ze svých písní šéfovi Becy, která pracuje v nahrávacím studiu, a kupodivu ho po všech katastrofách, které zažily, přesvědčí.

Už s ukončeným vysokoškolských vzděláním i budoucí spolupráci v kapse pak odjíždějí na mistrovství světa do Kodaně. Budou úspěšné?

A na co se můžeme těšit ve snímku Ladíme 3, který vstupuje do kin 21. prosince 2017?

Bellas trpce zjišťují, že ani vítězství na světovém mistrovství v a capella zpěvu jim práci ani uplatnění nezajistí. Přesto neztrácejí svůj optimismus a vydávají se na turné po amerických vojenských základnách po Evropě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také