Poslední z Jediů ukáže svou sílu  v kinech již příští týden. Jeho režisér, Rian Johnson, nicméně prozradil, že původní sestřih osmého dílu Star Wars byl mnohem delší než ten, se kterým budou mít diváci tu čest na velkém plátně.

V současné době je stopáž hotové verze 153 minut. Ale to až po několika úpravách, ta původní totiž přesahovala tři hodiny. Režisér odůvodnil zkrácení tím, že výsledný dojem je nyní mnohem lepší a kratší varianta filmu více sluší.

Nicméně fanoušci nemusí zoufat. Rozšířený sestřih trvající více než 180 minut dostane svůj prostor na Blu-ray. Johnson se rozpovídal o tom, že se můžeme těšit na několik skvělých scén, které musely být z konečné verze vyškrtnuty. Jejich vynechání dokonce přirovnal k tomu, jako by musel zabít vlastní děti.

Johnson dostal od společností Lucasfilm a Disney volnou ruku a ty o jeho práci mluví jen v dobrém. Poslední z Jediů vtrhne do kin 14.12. 2017, nechť ho provází síla!

 

Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here