Poslední z Jediů měl původně přes tři hodiny

Přečtěte si

Recenze: Daleko od Reykjavíku bojuje houževnatá farmářka proti zkorumpovanému systému

Snímky o silných ženách dostávají v kinematografii opravdu dostatek prostoru. Letos se v kinech již objevily Malé ženy, na...

Připravované hudební filmy, jejichž vlnu rozpoutal úspěch Bohemian Rhapsody

Rok 2018 nám dal úspěšný a velmi oblíbený životopisný hudební film o vzniku skupiny Queen, ale hlavně o hlavní...

Recenze: Mizerové navždy jsou mimořádně nedůstojný a zbytečný comeback

Michael Bay je známý jako tvůrce výbušných akčňáků z přelomu století díky klasikám jako Skála, Armageddon a Pearl Harbor....

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Poslední z Jediů ukáže svou sílu  v kinech již příští týden. Jeho režisér, Rian Johnson, nicméně prozradil, že původní sestřih osmého dílu Star Wars byl mnohem delší než ten, se kterým budou mít diváci tu čest na velkém plátně.

V současné době je stopáž hotové verze 153 minut. Ale to až po několika úpravách, ta původní totiž přesahovala tři hodiny. Režisér odůvodnil zkrácení tím, že výsledný dojem je nyní mnohem lepší a kratší varianta filmu více sluší.

Nicméně fanoušci nemusí zoufat. Rozšířený sestřih trvající více než 180 minut dostane svůj prostor na Blu-ray. Johnson se rozpovídal o tom, že se můžeme těšit na několik skvělých scén, které musely být z konečné verze vyškrtnuty. Jejich vynechání dokonce přirovnal k tomu, jako by musel zabít vlastní děti.

Johnson dostal od společností Lucasfilm a Disney volnou ruku a ty o jeho práci mluví jen v dobrém. Poslední z Jediů vtrhne do kin 14.12. 2017, nechť ho provází síla!

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také