Nejzajímavější camea ve Star Wars: Poslední z Jediů, kterých jste si nevšimli

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Snímek Star Wars: Poslední z Jediů, který kritici zbožňují, a fanoušci jsou z něj přinejmenším rozpačití, započal svou výdělečnou pouť v kinech. V tak velkém a očekávaném filmu touží alespoň se objevit celá řada osobností (nejen) filmového světa. Některým z nich se to podařilo. Podobně jako v sedmé části jsme tak (ne)měli možnost vidět řadu roliček. Pojďme si tedy shrnout špetku nejzajímavějších vybraných cameí těch, kterým se (ne)zdařilo do kinoverze protlačit a pravděpodobně jste si jich ani nevšimli… Pokud jste film ještě neviděli, čtěte na vlastní nebezpečí.

Justin Theroux

Hvězda seriálu Pozůstalí (The Leftovers) si zahrála hackera s broží ve tvaru růže na klopě, po kterém pátrali Finn a Rose ve vesmírném casinu. Jeho postava upřednostní hru a pozornost žen před pomocí hrdinům, kteří se k němu zvládnou jen přiblížit. Na jeho úkor tak do děje vstoupil nový charakter v podobě DJ, kterého ztvárnil Benicio del Toro.

Joseph Gordon-Levitt

Známý herec se tímto, jak s nadsázkou sdílel na svém Twitteru, stal jedním ze dvou lidí, kteří si zahráli ve všech čtyřech snímcích režiséra Riana Johnsona. V nových Star Wars ztvárnil jednoho z mimozemšťanů v již zmíněném kasínu v Canto Bight. Postava se jmenuje Slowen-Lo. K natáčení scén s Levittem byla používána animatronická maska.

Mark Hamill

Krom toho, že se v osmé epizodě plnohodnotně navrátil do děje jako Luke Skywalker, využil Hamill svého hlasového nadání (ostatně krom role ve Star Wars je herec mimo jiné známý jako hlas Jokera v bezpočtu her a animovaných filmů) a poskytl hlas mimozemšťanovi jménem Dobbu Scay, který si v Canto Bight splete droida BB-8 s hracím automatem.

Warwick Davis

Jméno, které ke Star Wars tak nějak neodmyslitelně patří. Davis se od doby, kdy ztvárnil jednoho z Ewoků objevil zatím v každé části série. A zde tomu není jinak. Svůj hlas propůjčil jednomu z gamblerů v kasínu.

Gary

Že vám tohle jméno nic neříká? Gary je pes herečky Carrie Fisher (princezna Leia), kterého jeho panička brala všude s sebou a to jak na nejrůznější akce, tak na rozhovory či natáčení samotné. Je takovou menší celebritou (na sociálních sítích má i vlastní fanouškovské stránky). Není tedy divu, že se jej tvůrci rozhodli zahrnout i do filmu a tak trochu upravit jeho vzhled. Milovaný pejsek tak pronikl do světa Hvězdných válek…

Princové William a Harry, Tom Hardy a Gary Barlow

Členové britské královské rodiny si prý v nejnovější části ságy podobně jako Tom Hardy a Gary Barlow zahráli Stormtroopery (a podobně jako v sedmé epizodě Daniel Craig). V jejich případě mělo jít o ty vojáky, které potkají Rose s Finnem při snaze proniknout v přestrojení na Snokeovu loď. John Boyega tvrdí, že je jejich úloha vystřižena, ale co my víme…

Edgar Wright, Oscar Wright a Joe Cornish

Režisér filmu Baby Driver si spolu se svým bratrem Oscarem také nemohl událost roku nechat ujít. Společně se zde objevili jako členové odboje.

Gareth Edwards

Režisér spin-offu Rogue One dal Rianu Johnsonovi roličku ve svém filmu, a Johnson mu to tedy oplatil stejnou mincí. Edwards si ve SW zahrál povstaleckého vojáka, který na solné planetě Crait ochutná povrch a trefně poznamená, že je slaný…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také