Víkendové tržby: Pohádka Coco sejmula Ligu spravedlnosti

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Američané momentálně slaví Díkuvzdání a užívají si prodloužený víkend, během kterého porcují krocana a samozřejmě také navštěvují kina. Letos mírně nad svátečním průměrem minulých let.

  1. místo – Coco: 49 milionů, novinka
  2. místo – Liga spravedlnosti: 40 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Wonder: 22,3 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Thor: Ragnarok: 16,8 milionů, 4. týden v žebříčku
  5. místo – Táta je doma 2: 13,3 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – Vražda v Orient expresu: 13 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo – The Star: 6,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  8. místo – Matky na tahu o Vánocích: 5 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Roman J. Israel, Esq: 5,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  10. místo – Tři billboardy kousek za Ebbingem: 4,4 milionů, 3. týden v žebříčku

Díkuvzdání je období jako stvořené pro animáky. Ty jsou již pravidelně nasazovány do kin s očekáváním solidního výdělku a letos v případě Coco se žádná změna nekoná. Tato hravá a lehce muzikální pixarovka si připsala za první tři dny v kinech slušných 49 milionů a nějaké ty drobné. To je v rámci tradičního národního svátku v USA čtvrtý nejlepší výkon historie (prvenství drží Ledové království s 67 miliony) a pokud se diváci i nadále pohrnou do kin, tak možná padne i ta vytoužená osmdesátimilionová cifra. Film jako takový si drží nadstandardně vysoké hodnocení jak u fanoušků, tak mezi odbornou veřejností (96 % na Rotten Tomatoes) a není tudíž žádné překvapení, že se týmová komiksárna Liga spravedlnosti poroučela na druhé místo žebříčku.

Batman a spol. sice zažili překvapivě ne tak strmý propad divácké přízně (ani ne 57 %, čekalo se jistě o něco více), ale ani tak to zdaleka nestačí na plnění přemrštěných studiových cílů. Momentálně je parta kolem Justice League na 480 mega z celého světa a pokud by se chtěla dostat do ekonomicky výnosných čísel, tak by musela vydělat celkově ještě tak o 350 milionů více. Nezapomínejme, že za necelé tři týdny startují nové Hvězdné války a již zmíněná pohádka Coco bude spíše platit za rodinnou trvalku než mlátičky v barevných mundúrech. DC Comics mohou být rádi, že se jim letos tak ohromně vyplatila Wonder Woman, jinak by padaly hlavy.

Zbytek žebříčku nepřinesl nic moc zajímavého. Je vidět, že se nacházíme v ekonomicky nepříliš přívětivé době. Letní blockbusterová sezóna je fuč, do Vánoc daleko a zbylé fanoušky si mezi sebou rozdělují superhrdinové a sem tam nějaký animák. Třeba takový Thor: Ragnarok je už téměř na částce 800 milionů dolarů celosvětově a to stál určitě o polovinu méně než jeho konkurenti z Ligy spravedlnosti. Daří se i Vraždě v Orient expresu – ani ne 6% pokles tržeb oproti minulému týdnu a není tedy divu, že studio Fox dalo zelenou pokračování příběhů kníratého detektiva Hercule Poirota. Další slavné dílo královny detektivek Agathy Christie – Smrt na Nilu – se už připravuje.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také