Quentin Tarantino a jeho nový film

Nějakou dobu se obecně ví, že jeden z nejvýraznějších a nejlepších režisérů současnosti chystá snímek o zločinci a vůdci sekty „Manson Family,“ Charlesi Mansonovi. Už jen tento námět v kombinaci s kultovním filmovým tvůrcem slibuje neskutečnou podívanou. Po westernově laděné „trojce“ v podobě Hanebných Panchartů, Nespoutaného Djanga a Osmi Hrozných, půjde bezesporu o nesmírně zajímavou změnu. V současné době vypluly nějaké novinky ohledně celého projektu…

Kvůli skandálu okolo producenta Harveyho Weinsteina přechází Tarantino se svým snímkem k jinému studiu, díky čemuž dojde k ukončení dlouholeté spolupráce s Weinsteinovými studii (ať už jde o Miramax či The Weinstein Company), která trvala prakticky od počátku režisérovy tvorby. Právě díky tomu se k nám dostávají nějaké ty novinky. Tarantino momentálně dal k dispozici svůj scénář řadě velkých filmových hráčů. Bezesporu nebude dlouho trvat, kdy se s některým z nich dohodne. Snímek zatím nemá název, hovoří se o něm jako o #9, dle číslování totiž půjde o devátý film, který Quentin Tarantino režíroval a napsal k němu scénář. Režisér dle vlastních slov nehodlá přejít k Amazonu či Netflixu. Zůstane věrný svým zásadám a bude držet s tradičními studii.

A o čem tedy snímek konkrétněji bude? Dle magazínu Deadline půjde o drama, zasazené do přelomu 60. a 70. let v Los Angeles. Co se týče příbuznosti filmů v rámci Tarantinovy tvorby, bude jeho nejnovější projekt strukturou nejblíže legendárnímu Pulp Fiction. Nazývat #9 filmem o Charlesu Mansonovi je prý zhruba tak výstižné, jako prohlásit o Hanebných Panchartech, že jsou o Adolfu Hitlerovi. Což je jedině dobře, protože tvůrce se bude moci zaměřit na originální zápletku, mix fikce s realitou a vůbec, co si budeme povídat, od někoho jako je Tarantino asi životopisný film nechceme. Manson tak ve filmu bude bezesporu přítomen, nikoli však jako hlavní postava. Spíše bude v pozadí událostí.

Co se plánovaného obsazení týče, herečce Margot Robbie byla nabídnuta postava herečky a modelky Sharon Tate, kterou zavraždili členové Mansonova kultu. Role byly také prý napsány pro Brada Pitta, Samuela L. Jacksona a Leonarda DiCapria. Všichni tři už s oblíbeným filmařem spolupracovali jednou či vícekrát (a že to u všech vždy stálo za to). Tudíž se dá předpokládat, že pokud to bude jen trochu možné, na nabídku kývnou (jako fanoušek doufám, že alespoň jeden z nich si čas najde). Zatím nicméně žádné obsazení není stoprocentní, na to si budeme muset počkat. Teoreticky bychom mohli spekulovat i o případném úloze pro Jennifer Lawrence, kterou měl režisér původně vyhlédnutou pro šílenou Daisy v Osmi hrozných, nakonec se ale, jak už dnes dobře víme, rozhodl ji nahradit starší Jennifer Jason Leigh. Nějaká ta role by tak pro Lawrence, jež je momentálně nejlépe placenou herečkou Hollywoodu, zbýt rovněž mohla.

Co se týká rozpočtu, ten by se měl blížit Nespoutanému Djangovi, u něhož dosáhl na $100 miliónů dolarů. Skromnější peníz, za který vzniklo komornějších Osm Hrozných je tak minulostí. Uvedení filmu je pochopitelně otázkou, jež bude poplatná nejen probíhajícímu jednání se studii, ale i rozvrhu a vytíženosti herců, z nichž prakticky všichni z jmenovaných mají do budoucna přinejmenším nabitý program. Tak či tak se nedá očekávat premiéru dříve, než v polovině roku 2018, či o rok později. Další informace budou pochopitelně postupem času přibývat. Dle mého fanouškovsky zaujatého hlediska to však už teď vypadá bezesporu zajímavě a na projekt #9 se nejde než těšit.