Francouzská romantická komedie Madam služebná se kvapem řítí do českých kin, proto si připomeneme, co nás vlastně čeká. Opravdu uvidíme jednu z mnoha variací na popelkovský příběh?

Režisérka nové komedie ze země galského kohouta nemá za sebou nijak výraznou minulost. Pro Amandu Sthers to je teprve druhý celovečerní snímek. Sice už napsala pár scénářů, jejichž realizace se ujmuli jiní režiséři, ale z celkového pohledu šlo o díla nijak vyčnívající nad průměrem. To samé se dá říci i o jejím prvním filmu Je vais te manquer z roku 2009. Snímek nebyl uveden do českých kin ani není v prodeji na digitálních nosičích. Nicméně to údajně je komediální drama o tom, kterak se na jednom letišti prolínají osudy šesti jedinců. Podstatné je to, že ani na domácí půdě snímek u diváků moc nezabodoval. Za 14 dní jej zhlédlo necelých 140000 lidí, což je na francouzské poměry dost málo.

Proč se máme tedy těšit na autorčino nové dílo? Jednak vsadila na klasický, mnohokráte oprášený popelkovský příběh, a jednak dala dohromady poměrně známé herce, kteří by mohli nějaké ty diváky do kina přilákat. Řeč je o Harveymu Keitelovi (Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Thelma a Louise) a Toni Collette (Šestý smysl, Nezapomenutelné prázdniny, Jak na věc). Ti ve snímku tvoří bohatý americký pár, který se rozhodl přestěhovat do zámku v Paříži. Jednu ze služebných, konkrétně Marii, zde ztvárňuje španělská herečka Rossy de Palma, kterou pro filmový svět objevil známý španělský režisér Pedro Almodóvar (Kůže, kterou nosím, Mluv s ní, Vše o mé matce), jenž ji obsadil do snímku Ženy na pokraji nervového zhroucení. Tímto se jí nastartovala herecká kariéra a začali si ji všímat i další tvůrci.

Služebná Maria je americkým párem přemluvena, aby s nimi povečeřela v přestrojení za španělskou šlechtičnu. Důvodem je pověrčivost, protože hostitelé zjistí, že mají prostřeno pro 13 hostů. A jelikož se jedná o velmi významné hosty, tak vše musí vyjít na výbornou. Maria výzvu tedy přijme. Stačí ale pár skleniček a do nové role se vžívá až moc. Svým šarmem okouzlí britského makléře a to se arogantnímu americkému páru nelíbí.

Režisérka vsadila na malebnou francouzskou scenérii a kvalitní herecký ansámbl. Popelkovský příběh o lásce, která může vzkvétat i mezi lidmi z rozdílných vrstev si vyloženě říká o to, aby na něj přišlo co nejvíce lidí, kteří nevyhledávají komplikované filmy, ale chtějí si v kině odpočinout a zasmát se. Madam služebná by tyto atributy mohla splňovat. Tak uvidíme.

Madam služebná má premiéru 30. 11. 2017. Pod režijním dohledem Amandy Sthers se ve francouzské komedii představí Harvey Keitel, Toni Collette, Rossy de Palma, Michael Smiley nebo Joséphine de La Baume.

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here