Kevin Spacey obviněn ze sexuálního obtěžování. Na Netflixu končí.

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Dny Franka Underwooda v populárním americkém seriálu House of Cards (Dům z karet) z pater nejvyšší politiky jsou sečteny. Jeho představitel Kevin Spacey byl pod drobnohledem veřejnosti a médií po tom, co jej ze sexuálního obtěžování nařkl herec Anthony Rapp, ale situace se po týdnu ještě vyostřila. Pod příslibem anonymity se totiž ozvalo i osm členů štábu, kteří osmapadesátiletého Spaceyho označili za sexuálního predátora, a tak se s ním Netflix rozhodl okamžitě ukončit spolupráci. Zápletka poslední šesté řady ale byla před skandálem už téměř dokončena, a tak se nyní autoři potýkají s problémem, jak naložit s postavou Underwooda.

Rapp ke konci října promluvil o několik desítek let starém zážitku, který herce podle vlastních slov ovlivňoval značnou část jeho života. Spacey se jej údajně ve svých šestadvaceti letech pokusil na večírku svést, přičemž Rappovi bylo v té době teprve 14 let, a tudíž byl pod zákonem. Spacey nad obviněním vyjádřil lítost, avšak své chování přičítal nadměrné konzumaci alkoholu. Uveřejnění Rappova příběhu dodalo odvahy i členům štábu House of Cards, podle kterých herec dělal při natáčení nevhodné poznámky se sexuálním podtextem, některé z nich osahával, ale vzhledem ke Spaceymu postavení se neodvážili tyto informace sdělit zaměstnavateli nebo komukoliv dalšímu.

Netflix reagoval brzy po prvním obvinění zastavením veškerých prací na šesté řadě seriálu, aby měla produkce dostatek času reagovat na vzniklou situaci. Ta však po uveřejnění dalších nařčení z obtěžování vygradovala natolik, že se společnost rozhodla Spaceyho z poslední série vyřadit. Mluvčí Netflixu prohlásila: „Netflix se nebude podílet na žádném dalším natáčení House of Cards, v němž by figuroval Kevin Spacey. Také jsme se rozhodli, že nebudeme pokračovat v produkci snímku Gore, v němž měl Spacey hrát a podílet se na jeho tvorbě.“ Vzhledem k nečekané situaci se proto spekuluje, že by Frank Underwood mohl v seriálu zemřít, a šestá řada by tak mohla být vyhrazena první dámě Claire Underwood v podání Robin Wright.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také