Do kin za pár dní přicestuje z Francie Madam služebná, která nám povypráví o tom, jak je těžké býti členy vysoké společnosti. Své patálie prožije v Paříži, která neodmyslitelně patří k nespočtu filmů. Jaká díla odehrávající se ve městě Eiffelovky stojí za zmínku?

Funny Face (1957)

Audrey Hepburn, jedna z největších kinematografických ikon, jako mladá slečna aspirující se stát pařížskou modelkou. K tomu jí má pomoct módní fotograf. Příběhově předvídatelné, ale stejně zvláštním způsobem kouzelné, vtipné a zajímavé.

Amélie z Montmartru (2001)

Tento snímek lze dnes již označit za kultovní a není divu, že si vedle nominací na Oscara vysloužil několik hlavních cen na nejrůznějších filmových festivalech, toho karlovarského nevyjímaje. Trampoty Amélie žijící v pařížské čtvrti Monmartre uchvátí svým unikátním vizuálním stylem, krásnou hudbou, perfektními herci a malebnou atmosférou plnou bizarností.

Před Soumrakem (2004)

Richard Linklater ještě před svým opusem Chlapectví do kin pustil právě tento snímek. Pokračování Před úsvitem sleduje opětovné shledání dvou mladých lidí, které svedla dohromady společná cesta vlakem do Vídně. zde spolu strávili romantický den a slíbili si, že se opět uvidí. Před Soumrakem se oba vidí po letech a při procházce Paříží přemýšlí o tom, jak se mohly jejich cesty ubírat jinak.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Ve zfilmovaném knižním bestselleru Dana Browna dostal hlavní slovo Tom Hanks jako symbolog Robert Langdon, který spolu s policiií řeší podivnou vraždu správce Louvru, jenž před smrtí stihl ještě nakreslit několik podivných symbolů. jejich rozluštění naznačuje, že nešlo jen o jednoduchou vraždu a vše má mnohem větší rozměr. Snímek sice nedosahuje kvalit knižní předlohy a některé momenty musely být osekány, ale pořád se jedná o svižně plynoucí podávanou s prvky dramatu, mysticismu a historie.

Ratatouille (2007)

Oscarová pixarovka nelahodí jen očím, ale rovněž našim žaludkům. Oplývá totiž všemožnými gastronomickými vychytávkami, za které je zodpovědná jedna myš pocházející z venkova. Krysák Remy spojí síly s kuchařským nešikou Linguinnim, aby společně světu ukázali, jak se správně vaří. Je to vtipné, je to emotivní a jak jsme u studia s lampičkou ve znaku zvyklí, také kvalitní.

96 hodin (2008)

Liam Neeson v jedné ze svých nejznámějších rolí jako protřelý bývalý agent Bryan zachraňující svou dceru z rukou démonických únosců. Skvělé akční scény (které však nejsou přehnané), chytré dialogy (nestandardní na tento žánr) a především neuvěřitelné charisma hlavního hrdiny – to je jen pár důvodů, proč tomu dát šanci.

Bez soucitu (2010)

John Travolta bez vlasů jako svérázný agent Charlie Wax, který se rozhodně neřídí podle příručky a vše řeší po svém. Boj proti terorismu a padouchům plný nečekaných momentů daných právě díky Waxově osobnosti bude vše, jen ne fádním.

Půlnoc v Paříži (2011)

Kouzelná podívaná Woodyho Allena pohladí na duši. Spisovatel Gil se svou snoubenkou zavítá do Paříže, aby zakusil krásy a jedinečnost tohoto města. Při svém nočním toulání neznámýmí uličkami objeví možnost, jak se vrátit do doby velikánů uměleckého světa 20. let 20. století. Film pohladí na duši a zároveň bude dbát na váš intelektuální rozvoj. Po jeho zhlédnutí bude chuť přečíst si něco od Hemingwaye či Fitzgeralda téměř k nevydržení.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Slavný režisér Scorsese se snímkem zaujal i akademiky, když si s ním vysloužil řadu nominací na Oscara. Hugo po smrti svého otce žije na pařížském nádraží, kde mu kromě pijáckého strýce dělá společnost ještě zvláštní robot s dírkou na klíč, po jehož vložení nejspíše ožije. Setká se s prodejcem mechanických hraček, jehož chráněnka zmíněný klíč má. Dobrodružství s mechanickým kamarádem tak může začít. Film bodoval především po vizuální stránce a jeho celkový kabátek byl z hlediska estetiky téměř dokonalý.

Bídníci (2012)

Jeden z nejslavnějších muzikálů vůbec se dočkal desítek zpracování jak na divadelních prknech, tak i na stříbrném plátně. Hooperova adaptace z roku 2012 představila Hugha Jackmana jako Jeana Valjeana, kterému šel po krku Javert v podání Russela Crowea. Příběh zajisté není třeba více představovat. Tato adaptace vyniká především skvělou výpravou a celkovou velkolepostí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno