Disney chystá další obří nákup

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Studio Disney nemá dost. Po koupi Lucasfilmu za 4 miliardy dolarů plánuje další nákup, který by přiblížil myšáka k téměř monopolnímu postavení na filmovém trhu. 

Řeč je o firmě 21st Century Fox, velkém mediálním hráči v USA, který vlastní filmové studio 20th Century Fox. Hlavouni z obou táborů zájem ze strany Disneyho potvrdili. Podle zpráv by myšák odkoupil většinu značek, na které má 20th Century Fox práva. Po nákupu již zmíněného Lucasfilmu, dále také komiksového studia Marvel nebo slavného Pixaru by se jednalo o obří kauf, který by prakticky vymetl Disneymu cestičku jak každoročně v kinech shrábnout největší balík.

Foxové vlastní třeba práva na X-Meny nebo Fantastickou čtyřku. Kdyby se obchod dotáhl, tak by to znamenalo návrat komiksových hrdinů zpátky domů, do Marvelu. Tím pádem by musel Kevin Feige – hlavoun filmové sekce komiksového studia – a jeho tým přijít na to, jak spojit světy Avengerů, Fantastické čtyřky a X-Menů v jeden. Pro filmové fanoušky a zejména skalní příznivce Marvelu by to byl dárek k Vánocům, na který by asi nezapomněli.

Jednak by se Disney zbavil konkurence a jednak by se mu naskytla šance, jak svůj komiksový vesmír – v případě Marvelu – rozšířit. Foxům ale také patří práva na megolamansky výdělečného Avatara od Jamese Camerona, který plánuje natočit další čtyři pokračování. Asi není třeba zdůrazňovat, jak moc by Disney posílil. Dominance by byla natolik velká, že každoroční úspěch studia v tržbách by byl jistě zaručený. Konkurovat by mohli snad už jen Universal a Warner Bros.

Jednání teď sice nepokračují, nicméně v nejbližších dnech se očekává další schůzka. Nic není hotovo, ale pokud se Disney s Foxem dohodne, pak tu máme obchod století.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také