Branagh znovu jako Poirot

Nejnovější (a již několikáté) zpracování nejslavnějšího z příběhů světoznámého detektiva Hercula Poirota Vraždy v Orient expresu momentálně hrají v kinech. Snímek Kennetha Branagha sklízí až na výtky okolo vzhledu hlavní postavy (kterou režisér i ztvárnil) chválu, a to zejména za výpravu a herecké obsazení.

Oficiální zdroje nyní potvrdily, že se jedna z vůbec nejznámějších postav detektivního žánru (ostatně i ve filmu už stačil malý Belgičan zanechat výraznou stopu) v tomto podání dočká navazující části. Respektive dalšího filmu, neboť jednotlivé originální příběhy na sebe pochopitelně příliš nenavazují.

Další detektivkou Agathy Christie, kterou si Branagh vezme na paškál, bude Smrt na Nilu. Zde na výletní svatební lodi, na níž Poirot tráví dovolenou, dojde k pokusu o vraždu a je tak znovu na belgickém vyšetřovateli, aby zakročil. Co do výpravy se opět jedná o výbornou volbu, a ačkoli jsme i tuto předlohu již mohli vidět jak v podání „Poirotů“ Petera Ustinova, i legendárního Davida Sucheta, nebude rozhodně špatné si ji zopakovat v modernějším, vysokorozpočtovém hávu.

O projektu jako takovém se samozřejmě nic bližšího zatím neví. Krom toho, že se Branagh objeví jak před, tak za kamerou, můžeme předpokládat že u produkce nadále zůstane studio Twentieth Century Fox, jakož i u scénáře Michael Green. Na další novinky, ke kterým patří i datum uvedení do kin je ještě brzy.