Trailer #3: Tvář vody (2017) – Opěvovaný snímek od del Tora

Přečtěte si

Boss Level: Akční nářez s časovou smyčkou unikl na internet

V tentýž den, kdy došlo k oznámení, že práva na uvedení několikrát odloženého snímku Boss Level zakoupila služba Hulu,...

5 časosběrných dokumentů Heleny Třeštíkové na HBO GO

Služba HBO GO chystá přidat do nabídky čtyři časosběrné dokumenty uznávané režisérky Heleny Třeštíkové. Tituly oceněné Českými lvi a...

12 nejlepších českých internetových seriálů

Internetových seriálů v Česku vzniká i v dnešní době, kdy podstatná část populace tráví svůj volny čas na síti,...

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Mexický rodák Guillermo del Toro přichází s dalším mysteriózním snímkem, který uchvátil většinu kritiků. Podle vlastního scénáře natočil neobvyklý příběh o lásce z prostředí tajné laboratoře v době studené války. 

Už uběhla dekáda, kdy del Toro přivedl na stříbrná plátna Faunův labyrint. Mysteriózní snímek z dob druhé světové války byl nominovaný na Oscara v kategorii Nejlepší původní scénář. Poté se mexický režisér věnoval druhému Hellboyovi, blockbusteru transformeřích rozměrů Pacifik Rim: Útok na Zemi a mysterióznímu hororu Purpurový vrch. Nešlo o nijak výjimečné filmy, přesto určitou kvalitu a rukopis měly.

Tvář vody podle kritiků hlásí návrat k Faunovu labyrintu. Skvělá dobovka, dobře vyprávěný příběh a výborná atmosféra. Herečka Sally Hawkins zde hraje němou pracovnici v laboratoři v době studené války. Její rutinní život se rázem změní, když objeví tajný experiment, který se nachází právě uvnitř laboratoře. Snímek letos obdržel Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách za nejlepší film.

V režii Guillerma del Tora se ve filmu objeví Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins nebo Michael Stuhlbarg.

Tvář vody má premiéru 15. února 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také