Trailer #3: Tvář vody (2017) – Opěvovaný snímek od del Tora

Mexický rodák Guillermo del Toro přichází s dalším mysteriózním snímkem, který uchvátil většinu kritiků. Podle vlastního scénáře natočil neobvyklý příběh o lásce z prostředí tajné laboratoře v době studené války. 

Už uběhla dekáda, kdy del Toro přivedl na stříbrná plátna Faunův labyrint. Mysteriózní snímek z dob druhé světové války byl nominovaný na Oscara v kategorii Nejlepší původní scénář. Poté se mexický režisér věnoval druhému Hellboyovi, blockbusteru transformeřích rozměrů Pacifik Rim: Útok na Zemi a mysterióznímu hororu Purpurový vrch. Nešlo o nijak výjimečné filmy, přesto určitou kvalitu a rukopis měly.

Tvář vody podle kritiků hlásí návrat k Faunovu labyrintu. Skvělá dobovka, dobře vyprávěný příběh a výborná atmosféra. Herečka Sally Hawkins zde hraje němou pracovnici v laboratoři v době studené války. Její rutinní život se rázem změní, když objeví tajný experiment, který se nachází právě uvnitř laboratoře. Snímek letos obdržel Zlatého lva na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách za nejlepší film.

V režii Guillerma del Tora se ve filmu objeví Sally Hawkins, Octavia Spencer, Michael Shannon, Richard Jenkins nebo Michael Stuhlbarg.

Tvář vody má premiéru 15. února 2018.