Trailer #2: S láskou Vincent (2017) – První film, vytvořený malbou se představuje s titulky

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Portrét jednoho z nejslavnějších a největších umělců všech dob, bude uveden i v českých kinech. O celém úžasně vypadajícím projektu jsme již psali. První trailer a obšírnější informace ohledem pozadí snímku (a o tom jak vznikal a čím je tolik jedinečný) naleznete zde. Nyní vám přinášíme další trailer, tentokrát s českou titulkovou lokalizací, disponující trochu lišícím se sestřihem. 

S láskou Vincent mapuje nejpohnutější (a umělecky nejplodnější) životní období Vincenta van Gogha, vrcholící postřelením sebe sama do hrudníku. Díky zcela jedinečné a na vytvoření náročné ruční animaci, vycházející z van Goghova osobitého malířského stylu v kulisách a náladě jeho obrazů, se bude jednat o naprosto ojedinělý zážitek, který si žádný milovník moderního umění nemůže nechat ujít. Nicméně i tak jde o příběh natolik silný a fascinující, že si S láskou Vincent zaslouží širší pozornost. A nejen proto, že se jedná o vůbec první celovečerní film, vytvořený kompletně ruční malbou…

„Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že „může komunikovat pouze skrze své malby“. Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by „rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan“. Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.“

Film S láskou Vincent, založený hlavně na dopisové korespondenci Vincenta van Gogha s jeho bratrem Theem van Goghem, má u nás premiéru 25. ledna 2018. Pod taktovkou tvůrčího dua na postu režie a scénáře; Doroty Kobiely a Hugha Welchmana se představí v hlavních a vedlejších rolích Saoirse Ronan, Aidan Turner, Helen McCrory, Douglas Booth, Eleanor Tomlinson, Chris O’Dowd, Jerome Flynn, John Sessions, Shaun Newnham, Richard Banks a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také