Trailer #2: Black Panther (2018) – Král T’Challa a krásy skryté Wakandy

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Trochu jiný přírůstek do MCU slibuje už od první upoutávky chystaný Black Panther. Sólovka hrdiny, který se v hrané podobě poprvé představil ve snímku Captain America: Občanská válka, avizuje na mantinely Marvelu (zejména díky zasazení) poněkud netradiční, o to ale zajímavější podívanou s nádechem nové mytologie a exotiky. Podíváme se totiž do izolované, bohaté a prosperující země Wakanda, které má T’Challa po smrti svého otce vládnout. To ale pro nastávajícího vladaře rozhodně nebude jednoduché…

Wakanda zastává ve světě Marvelu zcela výsadní roli zejména proto, že je známa velkou zásobou nerostného bohatství v podobě vibrania, nesmírně ceněného kovu, který se ani zlatem nedá vyvážit pro své nedocenitelné vlastnosti. Vyroben z něj byl kupříkladu štít Captaina Americy, či vylepšené robotické tělo záporáka Ultrona v druhých Avengers. Zde se už ostatně narážky na tuto zemi objevily, stejně tak jako postava Klaw, hraná Andy Serkisem, který si svou úlohu zopakuje i v Black Pantherovi, kde spolu s bratrem T’Chally pravděpodobně utvoří zápornou dvojici.

Krom Andyho Serkise v roli Klawa se v chystaném snímku jako Black Panther znovu představí Chadwick Boseman, dále se ve filmu objeví Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker a další. Režii této marvelovky dostal na starost Ryan Coogler (Creed), o scénář se pak postaral Mark Bailey.

Film bude uveden v českých kinech 15. února 2018. Krom nového traileru si níže můžete prohlédnout i čerstvě zveřejněný plakát k filmu.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také