Trailer #1: Nádech pro lásku (2017) – Když je odvaha žít silnější než nepřízeň osudu

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Andymu Serkisovi nestačí pravidelný přísun hereckých rolí, a tak se vrhl i na kariéru režiséra. Jeho debutem je romantický snímek Nádech pro lásku. Ústředními hrdiny je zamilovaný manželský pár, kterému se ze dne na den otočí svět vzhůru nohama. 

Robin je ambiciózní mladík z vyšší společnosti, který se zamiluje do roztomilé Diany. Ta se snaží jeho šarmu odolávat, ale brzy začne city opětovat. Ačkoliv jsou spolu teprve chvíli, oba vědí, že jsou pro sebe stvoření. Zdánlivá idyla o rodince jako z plakátu však končí okamžikem, kdy Robin při dovolené v Keni ochrne a je upoután na lůžko. Navíc musí být umístěn do léčebny, aby byl pod neustálým lékařským dohledem, což téměř třicetiletý dobrodruh a milovník cestování velmi těžce nese. Snaží se od sebe odstrkávat Dianu, která se všemi prostředky snaží, aby mu situaci jakkoliv ulehčila. Dokonce jej unese z nemocnice a snaží se o něj starat doma. Robin má tak šanci sledovat svého syna vyrůstat, a také se mu s pomocí okolí povede sestrojit invalidní vozík, který umožní podobně znevýhodněným lidem prožívat život aktivněji a změní tím život nejen sobě, ale i mnoha dalším.

Děj snímku Nádech pro lásku je inspirován skutečnými událostmi, konkrétně se jedná o příběh rodičů producenta filmu Jonathana Cavendishe. Ústřední dvojici ztvárnil Andrew Garfield (Hacksaw Ridge, Amazing Spider-man) a převážně seriálová star Claire Foy (Hon na čarodějnice, Vampire Academy).

Nádech pro lásku vstoupí do tuzemských kin 30. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také