Režisér (mimo jiné) oblíbeného Faunova labyrintu, Hellboye, či Purpurového vrchu se dle všeho přinejmenším atmosférou chystaného filmu navrátí ke svému (prvně jmenovanému) nejlepšímu projektu. The Shape of Water vypadá z prvních upoutávek jednoduše úžasně. A rovněž i jak je u režiséra zvykem, i velmi nezaměnitelně zajímavě. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami v již druhém traileru na tento film.

Tajný vládní projekt, temná podvodní romance a fantasy horor v jednom balení? Přesně to si od filmu slibujeme a nezbývá než doufat, že se v těchto očekáváních neklameme. The Shape of Water vypadá jako pohádka z alternativního světa, zasazená do 60. let minulého století. Za dob Studené války v plném proudu je v přísně střežených vládních laboratořích spuštěn tajný experiment. Ten však objeví tamní nedoslýchavá pracovnice Elisa (Sally Hawkins) a její kolegyně Zeldy (Octavia Spencer).

Dále se ve filmu představí Michael Shannon (Nouzový východ), Richard Jenkins (Spotlight), Doug Jones (Purpurový vrch), Lauren Lee Smith, Nick Searcy, Cyndy Day a Michael Stuhlbarg (Steve Jobs). Na scénáři se spolu s režisérem Guillermem del Torem podílela Vanessa Taylor (Divergence). The Shape of Water má stanovenou premiéru na 18. 1. 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here